لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۷

نماینده مجلس ایران: چشم انداز صنایع در سال جاری روشن نیست


محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در تازه ترین واکنش خود در زمینه وضعیت بخش های تولیدی کشور اعلام کرد طرح های مهمی در دستور کار است که یکی از آن ها سازماندهی تولید در کشور است.

بنا به اظهارات محمود احمدی نژاد باید به سرعت به نقطه ای رسید که کالاهای ایرانی در جهان حرف اول را بزند. احمدی نژاد هم چنین گفت باید ایران به نقطه ای برسد که بیگانگان برای دریافت کالای ایرانی در صف بایستند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در مورد جزئیات آن چه طرح های مهم دولت خواند توضيحی نداد و تنها به این موضوع بسنده کرد که این کار شدنی است و به گفته محمود احمدی نژاد زمانی ایران دارای چنین جایگاه و توانمندهایی بوده است.

سخنان محمود احمدی نژاد در حالی بیان می شود که به نوشته خبر آن لاین زنگ خطر وضعیت بخش های تولیدی با افزایش فشار هزینه ها در سال گذشته به صدا درآمده است و در صورتی که دولت نتواند در همین دوره چند ماهه به کارهای اجرايی مربوط به ارایه تسهیلات بانکی سرعت ببخشد به نوشته این پایگاه خبری به طور حتم شاهد موج ورشکستگی ها خواهیم بود. آن هم موجی که به نوشته خبر آن لاین در پی آن بحران های اجتماعی وسیاسی شدیدی در کشور رخ خواهد داد.

حجت الاسلام غلام رضا مصباحی مقدم در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر این که پرداخت یارانه نقدی به مردم استمرار ندارد کاهش ۲۰ درصدی سهم یارانه تولید و افزایش سهم خانوار ها را با هدف جلوگیری از نارضایتی خانوارها ارزیابی کرد.

مهرداد لاهوتی، نماینده مجلس شورای اسلامی، اخیرا با اظهار نگرانی از وضع کنونی تولید نه تنها به رویه سال قبل انتقاد دارد بلکه چشم انداز سال جاری را نیز برای صنایع روشن نمی بیند.

XS
SM
MD
LG