لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۶

تجمع ایرانیان مقابل کاخ سفید در حمایت از اعتراضات مردمی در کشور


تجمع ایرانیان در مقابل کاخ سفید در حمایت ازاعتراضات مردم ایران
تجمع ایرانیان در مقابل کاخ سفید در حمایت ازاعتراضات مردم ایران

جمعی از ایرانیان ساکن واشنگتن دی سی، ویرجینیا، و مریلند یکشنبه نهم خرداد ۱۴۰۱ در حمایت از اعتراضات مردمی ایران، مقابل کاخ سفید تجمع کردند.

به گفته حسین ترکاشوند، هماهنگ کننده این گردهمایی، هدف از این تجمع حمایت از اعتراضات مردم و رساندن صدای معترضان بود.

آقای ترکاشوند گفت: «مردم ایران با وجود تمام فشارها و مشکلات، به خیابان‌ها آمده‌اند و با جمهوری اسلامی می‌جنگند.»

آبادان، هشتم خرداد، مقابله مردم با نیروهای حکومتی در اعتراضات شبانه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:22 0:00

آقای ترکاشوند درباره علت برگزاری تجمع در مقابل کاخ سفید به خبرنگار صدای آمریکا گفت: «دولت آمریکا مدعی است که از حقوق بشر و دموکراسی در سراسر دنیا حمایت می‌کند، اما در مقابل نقض فاحش حقوق بشر در ایران تنها به چند توییت بسنده می‌کند.»

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه در واکنش به رویدادهای اخیر آبادان، ضمن حمایت از حقوق انسانی مردم ایران، اقدام حکومت جمهوری اسلامی در به‌‌کارگیری خشونت علیه معترضان و نقض حقوق انسانی‌ آنها را محکوم کرد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۷ خرداد در رابطه با اعتراضات در شهر آبادان که در پی ریزش ساختمان متروپل به راه افتاده است، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «معترضان شجاع ایرانی از دولت‌شان می خواهند که به نگرانی های مشروع آنها رسیدگی کند. سوءمدیریت و بی توجهی دولت ایران بارها و بارها مردم ایران را با عدم پاسخگویی به نیازهای اولیه خود مواجه کرده است.»

سیامک آرام، استاد علوم داده‌ها در دانشگاه هریسبرگ، از شرکت‌کنندگان گردهمایی نیز در پاسخ به علت حضورش گفت: «من و همه دوستان شرکت‌کننده به منظور همدلی و همدردی با مردمی که همچنان به مبارزه ادامه می‌دهند،اینجا تجمع کرده‌ایم.»

این گردهمایی از ساعت ۲ تا ۴ عصر یکشنبه، به وقت واشنگتن دی‌سی، مقابل کاخ سفید برگزار شد.

XS
SM
MD
LG