لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۹

طرفداران کمپین «آزادی‌های یواشکی» به بیش از نیم میلیون رسید


صفحه فیسبوک آزادی‌های یواشکی زنان در ایران
صفحه فیسبوک آزادی‌های یواشکی زنان در ایران
دوستداران صفحه کمپین «آزادی‌های یواشکی زنان در ایران» در فیسبوک به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

این تریبون مجازی برای دفاع از حق آزادی پوشش زنان در ایران، بیش از یک ماه پیش و با انتشار یک عکس بدون روسری از مسیح علی‌نژاد روزنامه‌نگار ایرانی مقیم بریتانیا و بنیانگذار این صفحه آغاز به کار کرد.

خانم علی‌نژاد می گوید، انتظار نداشته در این زمان کوتاه این صفحه با بیش از نیم میلیون بیننده، به یک پدیده فیسبوکی تبدیل شود.

بنا به مشاهدات این صفحه، بسیاری از دختران و زنان ایرانی در مخالفت با پوشش اجباری حکومتی عکس‌ها یا فیلم‌هایی از خود یا زنان بدون روسری در خیابان‌های تهران و شهرستان‌های ایران را در این صفحه منتشر کرده‌اند.

در واکنش به این تلاش‌های فردی برای اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده حکومتی علیه زنان، مقام‌های حکومتی نیز به شیوه های گوناگون به مقابله با آن برخاسته‌اند. برای نمونه انتشار نامه یکی از زنان بازیگر سینما و تلویزیون در دفاع از پوشش حکومتی و نامه جدید نمایندگان مجلس است.

در تازه ترین رویداد ۱۹۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خواستار برخورد با این مطالبات آزادیخواهانه زنان شده و افزوده اند یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظامی اسلامی، تلاش برای تغییر حجاب در ایران است.
XS
SM
MD
LG