لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

نماینده مجلس: فعلا «هیچ برنامه و طرحی» برای گران کردن بنزین نداریم


همزمان با سالگرد اعترضات آبان ۹۸، احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که فعلا «هیچ برنامه و طرحی» برای گران کردن بنزین در مجلس مطرح نیست.

نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت برخلاف دولت روحانی، دولت سیزدهم بدون نظر مجلس تصمیم به افزایش قیمت بنزین نخواهد گرفت و به همین خاطر «بعید است اتفاق آبان ۹۸» در دولت ابراهیم رئیسی تکرار شود.

افزایش ناگهانی قیمت بنزین در سال ٩٨، تظاهرات گسترده‌ای را در شهرهای مختلف ایران به همراه داشت که در نتیجه بر اساس گزارش رویترز نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر در شهرهای مختلف کشته شده‌اند.

سال گذشته نیز همزمان با فرارسیدن سالگرد اعتراضات آبان ٩٨، مقامات جمهوری اسلامی احتمال افزایش قیمت بنزین را رد کرده بودند.

اظهارات این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حالی است که سقوط بی‌سابقه ارزش پول ملی سبب تشدید بحران اقتصادی کشور شده است.

پایگاه داده‌‌های باز ایران در روزهای اخیر گزارشی منتشر کرد که حاکی از نصف شدن رشد اقتصادی ایران طی یک سال ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی است.

طبق این گزارش، نرخ رشد اقتصادی بخش نفت به‌رغم افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی، از ٢٧ درصد در بهار ۱۴۰۰ به حدود یک درصد در بهار ۱۴۰١ کاهش یافت.

XS
SM
MD
LG