لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

درخواست کمک کارگران کمباین‌سازی تبریز از کمیته امداد؛ چهار ماه دستمزد نگرفته‌ایم


آرشیو
آرشیو

خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۱۳ تیر، خبر داد که در نتیجه «تاخیر و تعلل ۴ ماهه دستمزد کارگران کارخانه کمباین‌سازی تبریز»، شماری از کارگران شاغل در این واحد صنعتی، «از کمیته امداد شهرستان تبریز درخواست کمک کردند.»

ایلنا به نقل از یک کارگر این کارخانه نوشت:«در این واحد تولیدی حدود ۴۵ کارگر باقی مانده‌اند که با بیش از ۴ ماه دستمزد معوقه، در تنگنای مالی هستند اما اقدامی از طرف مدیران کارخانه برای حل مشکلات آنها انجام نمی‌شود.»

او افزود: کارگران کارخانه باتوجه به قرار گرفتن در وضعیت بد اقتصادی، از کمیته امداد درخواست کرده‌اند در صورت امکان جیره مناسب غذایی به کارگران کارخانه اختصاص دهند.

این کارگر اضافه کرد: از اسفند ماه سال گذشته، منتظر دریافت مطالبات مزدی خود هستیم اما کسی پاسخگوی ما نیست و به مشکلاتی که عدم دریافت ۴ ماه حقوق برای‌مان به وجود آمده است، فکر نمی‌کنند.

به گفته او، تأخیر در پرداخت حقوق قانونی و عیدی، کارگران را در وضعیت نامناسب قرار داده و این در شرایطی است که اقساط معوقه و دغدغه تأمین معیشت کارگران به شدت افزایش یافته است.

پیش از این هم شماری از کارگران کارخانه کمپرسورسازی تبریز در خرداد سال ۹۵ در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیته امداد این شهرستان نوشته بودند که با توجه به اینکه حدود ۴ ماه حقوق معوقه دارند و هیچگونه اقدامی از طرف مدیران این کارخانه برای حل مشکلات مالی آنها صورت نمی‌گیرد، خواستار «دریافت حداقل جیره مناسب غذایی» هستند.

آنها در نامه خود اشاره کرده بودند که بیش از ۱۲۰ کارگر این کارخانه در تأمین مایحتاج روزانه خود ناتوان هستند.

تجمع‌های صنفی در چند شهر ایران

شماری از بازنشستگان کشوری روز سه‌شنبه در اعتراض به شرایط معیشتی خود در چند شهر ایران تجمع کردند.

به گزارش تشکل‌های بازنشستگان، تجمع‌ها در شهرهای یزد، قزوین، کرمانشاه، سنندج و اردبیل انجام شدند و تجمع‌کنندگان خواستار اجرای قانون همسان‌سازی حقوق شدند.

از سوی دیگر، شماری از کارکنان بانک‌های دولتی روز سه‌شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

آنها در این تجمع که به دلیل تلاش نیروی انتطامی برای متفرق کردن‌شان به خشونت کشیده شد، خواستار افزایش دستمزد خود شدند.

بر اساس گزارش‌ها، کارکنان نظام بانکی اشاره کردند که دستمزدشان بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان است و از طرف دیگر، فشار کاری بسیاری بر آنان وارد می شود.

XS
SM
MD
LG