لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۱

گيتس: آمريکا استراتژی تحريم ايران را ادامه می دهد


گيتس: آمريکا استراتژی تحريم ايران را ادامه می دهد
گيتس: آمريکا استراتژی تحريم ايران را ادامه می دهد

مقامات آمريکا می گويند واشنگتن برای جلب توجه تهران نيازی به «تهديد جدی نظامی» ندارد تا جمهوری اسلامی را متقاعد سازد از دنبال کردن برنامه تسليحات اتمی، دست بردارد.

رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، می گويد تحريمهای سازمان ملل عليه جمهوری اسلامی ايران بسيار بيش از آنچه تصور می شد به ايران فشار آورده است. آقای گيتس روز دوشنبه در ملبورن استراليا به خبرنگاران گفت آمريکا مطمئن است که برخورد سياسی و اقتصادی ايران را متقاعد خواهد کرد که به برنامه اتمی خود، پايان دهد.

آمريکا و کشورهای ديگر غربی ايران را متهم می کنند که تکنولوژی اتمی را به منظور ساختن تسليحات اتمی، دنبال می کند اما ايران اين اتهامات را تکذيب می کند.

روز يکشنبه منابع اسراييلی اعلام کردند که بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، به آمريکا هشدار داده است که تحريم ها به جمهوری اسلامی آنقدر لطمه وارد نکرده است تا ايران را به تجدید نظر درباره برنامه اتمی خود وادار کند.

بنيامين نتانياهو روز يکشنبه در آغاز سفر پنج روزه خود به آمریکا، در شهر نیواورلئان در ايالت لوئيزيانا ، با جوزف بايدن، معاون رياست جمهوری آمريکا ديدار کرد. آقای نتانياهو گفت که فقط تهديد جدی برای عمليات نظامی عليه ايران می تواند جمهوری اسلامی را از دستيابی به تسليحات اتمی، بازدارد.

دولت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، تاکنون برای برخورد با برنامه اتمی ايران بر تحريم ها و ديپلماسی، تکيه کرده است.

XS
SM
MD
LG