لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۳

وال استريت جورنال: تلاش ايران در افزايش نفوذ خود در عراق


وال استريت جورنال: تلاش ايران در افزايش نفوذ خود در عراق
وال استريت جورنال: تلاش ايران در افزايش نفوذ خود در عراق

وال استريت جورنال در مقاله ای با انتقاد از سياست پرزيدنت اوباما درکناره گيری از مسائل عراق می نويسد به رغم فداکاريهای آمريکا درعراق، ايران و ترکيه بر نفوذ خود در اين کشور می افزايند.

به نوشته وال استريت جورنال ايران از راه عوامل وابسته به خود و دادن سلاح به آنها تلاش دارد عراق را ناآرام سازد و به تلافی حمايت آمريکا از مخالفان اسد در سوريه، از طريق سپاه قدس جان سربازان آمريکايی درعراق را به خطر می اندازد.

ايران به نوشته وال استريت جورنال با افزايش بمب گذاريها عليه سربازان آمريکايی می خواهد وانمود کند که جمهوری اسلامی عامل بيرون کردن آمريکا ازعراق بوده است.

وال استريت جورنال در مقاله ديگری به نامزد شدن رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبيای سپاه پاسداران برای پست وزارت نفت پرداخته و می نويسد نام اين شخص به خاطر نقشی که در برنامه بحث انگيز اتمی ايران دارد درفهرست مقامهای تحريم شده ار سوی آمريکا و اتحاديه اروپا قرار دارد.

وال استريت جورنال اين اقدام محمود احمدی نژاد را تازه ترين تلاش برای اعمال کنترل بر نفت و درآمدهای عظيم آن دانسته و می نويسد احمدی نژاد ابتدا می خواست خودش سرپرست وزارت نفت باشد اما در پی مخالفت شديد مجلس از آن اقدام صرف نظر کرد.

XS
SM
MD
LG