لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۳

پروین محمدی فعال کارگری جهت ارائه آخرین دفاعیات در دادگاه حاضر شد


پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران
پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران

پروین محمدی، نائب رئیس اتحادیه کارگران ایران جهت ارائه آخرین دفاعیات خود در دادگاه در کرج حاضر شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه ۱۹ خرداد، پروین محمدی فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه کارگران ایران جهت ارائه آخرین دفاعیات خود به شعبه ۲ بازپرسی ناحیه یک کرج احضار و با حضور در این شعبه آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

بنا بر این گزارش، خانم محمدی در این جلسه دادگاه اتهام وارده را رد کرده و به بازپرس پرونده اعلام کرده است که، چه اتفاق جدیدی روی داده که تنها با گذشت یکماه قصد دارند با پرونده جدیدی دوباره با اتهام تبلیغ علیه نظام او را متهم کنند.

خانم محمدی پیش از این نیز در بازداشت قبلی خود با عنوان اتهامی «تبلیغ علیه نظام» روبرو بوده است، اما قاضی پرونده در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای فردیس با توجه به مستندات پرونده و دفاعیات این فعال کارگری، وی را از این اتهام تبرئه نموده و قرار منع تعقیب برای او صادر کرده است.

لازم به ذکر است که این جلسه دادگاه با عنوان اتهام تبلیغ علیه نظام، همزمان برای پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تشکیل شده است.

پروین محمدی، که روز جمعه ۶ اردیبهشت به همراه تعدادی از فعالان کارگری از جمله «علیرضا ثقفی، هاله صفرزاده، واله زمانی، سعید ترابیان و فواد فتحی» در پارک جهان‌نما، حد فاصل اتوبان تهران-کرج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود روز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ با قرار کفالت آزاد شد.

بهمن سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی، سال ۲۰۱۸ را «سال شرم» جمهوری اسلامی نامید و اعلام کرد در این سال بیش از هفت هزار نفر، اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی، در ایران بازداشت شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG