لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

ادامه فعالیت‌های تبلیغاتی ظریف در تهران | دیدار با «وزیر خارجه واقعی»؛ قاسم سلیمانی به ظریف تبریک گفت


محمدجواد ظریف که هفته پیش از سوی آمریکا تحریم شد، فعالیت های «تبلیغاتی» خود را در تهران دنبال می‌کند.

به گزارش رسانه‌های ایران٬ قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس روز سه شنبه ۱۵ مرداد با لباس سپاه به دفتر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی رفت و به جواد ظریف بابت تحریم شدن از سوی آمریکا «تبریک گفت».

قاسم سلیمانی از نیروهای نزدیک به آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی ایران است که برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران او را وزیر خارجه واقعی رژیم ایران معرفی کرده است.

جواد ظریف هم که اسفند ماه گذشته پس از کنار گذشته شدن از دیدار بشار اسد با رهبر جمهوری اسلامی و قاسم سلیمانی٬ استعفا کرده بود پس از تحریم شدن از سوی آمریکا فعالیت‌های تبلیغاتی خود را در تهران پیگیری می‌کند و قبل از دیدار با فرمانده نیروی تروریستی سپاه قدس٬ یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد.

​به این ترتیب آقای ظریف که سعی داشت از خود چهره‌ای میانه رو به نمایش بگذارد اکنون بیش از پیش، هماهنگی و نزدیکی‌اش با تندروهای سپاه پاسداران را به نمایش می‌گذارد.

ایالات متحده آمریکا ده مرداد با قراردادن محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم‌ها تاکید کرد که وی را بخشی از مافیای وابسته به رهبر این رژیم می داند و مقامی صالح برای گفتگو نمی شناسد.

همان زمان، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به تحریم ظریف گفت او مانند بقیه اعضای مافیای خامنه‌ای است.

۱۲ مرداد نیز، جان بولتون گفت: تحریم ظریف در راستای کمپین فشارحداکثری پرزیدنت ترامپ است.

جان بولتون پس از تحریم محمد جواد ظریف همچنین گفت: «ایالات متحده مقامات فاسد و نابکار رژیم ایران را که دروغ‌پراکنی می‌کنند، حامی تروریسم هستند و ایرانیان بی‌گناه را آزار می‌دهند، تحمل نخواهد کرد... من فکر می‌کنم این ایده که او یک طرف صحبت جدی با ایالات متحده است، نادرست است. تصمیم‌گیرنده واقعی در ایران آیت‌الله خامنه‌ای است که باید یادمان باشد لقب او در ایران، رهبر معظم است. ظریف فقط یک بلندگو است.»

تنش میان ایران و آمریکا در پی تهدیدات ایران علیه نفتکش های خارجی در خلیج فارس، سرنگون کردن پهپاد آمریکایی توسط ایران و سرنگون شدن پهپاد ایران توسط آمریکا بالا گرفته است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما رهبر جمهوری اسلامی مذاکره با آمریکا را رد کرده است.

یک مقام آمریکایی گفت که واشنگتن با تحریم ظریف درهای مذاکره احتمالی با تهران را نمی‌بندد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG