لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

جان بولتون: ایالات متحده مقامات فاسد رژیم ایران را تحمل نمی کند


مشاور امنیت ملی کاخ سفید، تحریم محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی از سوی ایالات متحده را ادامه کارزار «فشار حداکثری» عنوان و تاکید کرد که آمریکا مقامات فاسد و نابکار رژیم ایران را تحمل نمی کند.

جان بولتون شامگاه جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت که با اعمال تحریم علیه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، «کارزار فشار حداکثری علیه اقدامات شریرانه رژیم ایران ادامه می‌یابد.»

آقای بولتون همچنین نوشت «ایالات متحده مقامات فاسد و نابکار رژیم ایران را که دروغ‌پراکنی می‌کنند، حامی تروریسم هستند و ایرانیان بی‌گناه را آزار می‌دهند، تحمل نخواهد کرد.»

وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ مرداد امسال محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید دلیل تحریم محمدجواد ظریف این است که او نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی را برعهده دارد و مستقیم یا غیرمستقیم برای او کار می‌کند.

پیش از این نیز مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره تحریم ظریف گفته بود که «ما جواد ظریف، وزیر خارجه را به عنوان یک سخنگوی غیرمشروع برای ایران تلقی می‌کنیم.»

همچنین مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم در واکنش به قرار گرفتن نام محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم این کشور گفته بود که او مانند بقیه اعضای مافیای خامنه‌ای است.

سوم تیر ماه نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، فرمان اجرایی جدیدی را در کاخ سفید امضا کرد که براساس آن دارایی‌های آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و دفتر او تحت تحریم قرار گرفت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG