لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۱

پرزیدنت ترامپ: هیچ شرطی برای مذاکره آمریکا با ایران وجود ندارد


رئیس جمهور ایالات متحده گفت که خواهان جنگ با ایران نیست اما اگر درگیری با این کشور رخ دهد، ویرانی به وجود می‌آید که تا به حال دیده نشده است.

پرزیدنت ترامپ در مصاحبه روز جمعه ۳۱ خرداد با شبکه خبری ان‌بی‌سی با تاکید بر این که بدنبال جنگ با ایران نیست، افزود: «هیچ شرطی برای مذاکره آمریکا با ایران وجود ندارد.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره لغو حمله به ایران هم گفت که آمریکا برای حمله آماده بوده و این موضوع به تایید او بستگی داشته است.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به این که آیا در آن زمان هواپیمایی آسمان بود،‌ عنوان کرد که هواپیمایی نبوده اما می توانست خیلی زود این اتفاق بیفتد و بعد از آن دیگر راه برگشتی وجود نداشت.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه به روند تصمیم گیری خود اشاره کرد و گفت که پیش از آن که دستوری بدهم عنوان کردم دوست دارم بدانم در این حمله چند نفر(ایرانی) کشته خواهند شد و بعد ژانرال‌ها گفتند تقریبا ۱۵۰ نفر.

پرزیدنت ترامپ ادامه داد که آن‌ها (ایران) یک پهپاد بدون سرنشین را زده‌اند و اگر این حمله رخ می داد، ما می ماندیم و ۱۵۰ کشته. من دوست نداشتم و فکر می کنم واکنش متناسبی هم نبود.

پیش از این نیز رئیس جمهوری آمریکا در چند توئیت تائید کرده بود که در دقایق آخر، حمله به ایران در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی را لغو کرده است.

تنش بین ایران و آمریکا در یک ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG