لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۱

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان؛ صعود دشوار شد


تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در مرحله دوم جام قهرمانی مردان جهان، مغلوب تیم لهستان شد.

لهستان، میزبان رقابت‌ها، روز شنبه با بهره‌گیری از حمایت کامل تماشاگرانش در این مسابقه، موفق شد تیم ایران را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد تا شانس صعود ایران به مرحله بعد کمرنگ شود.

ایران پیش از این تیم‌های آرژانتین و استرالیا را در این گروه شکست داده بود و در مقابل ایتالیا و آمریکا به دلیل برد در مرحله اول، بدون بازی برنده اعلام شده بود.

تیم ایران در بازی روز شنبه مقابل لهستان در ست‌های اول و دوم، امتیازات زیادی را به خاطر سرویس‌های سریع بازیکنان لهستان و ضعف در دریافت این سرویس‌ها، از دست داد. بازیکنان لهستان در این دو ست با حمایت تماشاگران و بهره‌گیری از سرعت و قدرت بدنی، هم در دفاع روی تور و هم در حمله، برتر از بازیکنان ایران ظاهر شدند و تعویض‌های سرمربی ایران نیز تاثیر چندانی در تغییر روند بازی نداشت.

لهستان موفق شد ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ و ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود خود به پایان ببرد. روند کسب امتیازات تیم لهستان در ست سوم هم ادامه داشت تا اینکه تیم ایران توانست در امتیاز ۱۷ خود را به لهستان برساند و در ادامه نیز بازی بهتری ارائه دهد تا این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران به پایان برسد.

بازیکنان ایران در ست چهارم بازی متفاوتی ارائه دادند و با ارسال سرویس‌های هدفدار به زمین حریف و دفاع روی تور موفق، توانستند این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود خود به پایان ببرند.

ست پنجم را ایران با برتری آغاز کرد اما در ادامه لهستان امتیازات خود را با ایران برابر کرد. دو تیم پا به پای هم تا امتیاز ۱۴ پیش رفتند اما این لهستان بود که دو امتیاز آخر را از آن خود کرد و برنده این دیدار نفس گیر شد.

ایران با این باخت بعد از فرانسه، لهستان و آمریکا، در رده چهارم قرار گرفت اما برای صعود به مرحله بعد باید در میان سه تیم اول گروه قرار بگیرد. بنابراین ایران باید بازی روز یکشنبه خود با صربستان را حتما ببرد و منتظر نتیجه بازیهای آمریکا با آرژانتین و فرانسه با لهستان باشد.

XS
SM
MD
LG