لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۰

تیم ایران به مرحله بعد والیبال قهرمانی مردان جهان صعود کرد


تیم ملی والیبال ایران، با شکست دادن بلژیک، به مرحله بعدی جام قهرمانی مردان جهان راه یافت.

ملی پوشان والیبال ایران شنبه شب در چهارمین دیدار خود در مسابقات مقدماتی قهرمانی مردان جهان، تیم بلژیک را ۳ بر یک شکست دادند و با ۸ امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفت.

اگر چه هنوز دیدار آخر تیم ملی ایران مقابل پورتوریکو، ضعیف‌ترین تیم گروه، باقی مانده، اما ایران بدون در نظر گرفتن این بازی هم به مرحله بعد صعود کرده است.

تیم والیبال بلژیک، قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۳، در حالی در مقابل ایران قرار گرفت که از ایتالیا و آمریکا شکست خورده بود. بازیکنان بلژیک در آغاز ست اول تیم ایران را غافلگیر کردند و تا وقت استراحت دوم از ایران پیش بودند اما در نهایت این ایران بود که این ست را ۲۳ – ۲۵ به سود خود پایان داد.

ایران ست دوم را با اقتدار شروع کرد و با درخشش موسوی، معروف و میرزاجانپور، توانست این ست را با اختلاف ۱۰ امتیاز و با نتیجه ۱۵- ۲۵ به سود خود به پایان ببرد.

بلژیک در ست سوم، جنگنده‌تر ظاهر شد و اگر چه بازیکنان ایران تلاش بسیاری کردند تا امتیازات عقب افتاده را جبران کنند، اما تعویض‌های کواچ و حملات ایران چندان موثر نیفتاد و این ست با نتیجه ۲۵ – ۲۱ به سود بلژیک به پایان رسید.

دو تیم ست چهارم را در حالی آغاز کردند که مربی ایران تغییراتی را در نظر داشت. عبادی‌پور و شهرام محمودی در این ست در ترکیب قرار گرفتند و ایران توانست با یک بازی کاملا برتر با نتیجه ۲۰- ۲۵ این ست را نیز به سود خود به پایان ببرد.

سرمربی تیم ایران در پایان این بازی، موفقیت تیم در صعود به مرحله بعد را به حسین معدنی، مربی فقید تیم والیبال ایران تقدیم کرد.

XS
SM
MD
LG