لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۹

تیم ملی والیبال ایران، استرالیا را شکست داد


تیم ملی والیبال ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان جهان در لهستان، استرالیا را شکست داد.

ملی پوشان والیبال ایران در نخستین دیدار مرحله دوم موفق شدند تیم استرالیا را با نتیجه ۳-۱ شکست دهند.

تیم ایران با صعود از گروه خود در مرحله اول، در گروه E با تیم‌های فرانسه، لهستان، صربستان، آرژانتین، آمریکا، ایتالیا و استرالیا همگروه شد. برد ایران مقابل آمریکا و ایتالیا در مرحله قبل، در این مرحله نیز در نظر گرفته شده است و ایران علاوه بر اینکه دیگر نیازی به بازی با این دو تیم ندارد، ۵ امتیاز نیز از این پیروزی‌ها برای دور دوم اندوخته است.

تیم ایران با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، آرمین تشکری، فرهاد ظریف و فرهاد قائمی به زمین رفت و در ادامه بازی میلاد عبادی پور به جای تشکری وارد میدان شد. بازیکنان ایران در ست‌های اول و دوم با پاس‌ها و بازی سازی‌های سعید معروف بازی سریع و هماهنگی ارائه دادند. بازیکنان ایران در دریافت توپ، سرویس‌های دقیق و حملات سرعتی نسبت به استرالیایی‌ها برتر بودند و موفق شدند دو ست اول و دوم را با نتیجه ۲۵ – ۲۳ و ۲۵ -۲۱ به سود خود به پایان ببرند.

بازیکنان استرالیا که برای زنده کردن امید برد نیاز به پیروزی در ست سوم داشتند این ست را طوفانی شروع کردند. اگر چه تیم ایران موفق شد در میانه این ست خود را به پیروزی نزدیک کند اما این استرالیا بود که سرانجام موفق شد با نتیجه ۲۱- ۲۵ پیروز بازی شود.

ایران در ست چهارم با قدرت بیشتری ظاهر شد و پاسهای متنوع سعید معروف، سرویس‌های دقیق و توپ گیری کم اشتباه در مقابل اشتباهات پی در پی بازیکنان استرالیا، موجب شد که ایران خیلی زود اختلاف امتیازات خود را با حریف در این ست بالا ببرد. در این ست، تیم ایران در مقاطعی از بازی با اختلاف ۱۰ امتیاز از حریف پیش بود. استرالیا در حالیکه ایران تنها به آخرین امتیاز بازی نیاز داشت، موفق شد ۴ امتیاز پی در پی به دست بیاورد اما سرانجام این ایران بود که این ست را با نتیجه ۲۵ – ۱۷ به سود خود به پایان برد.

ایران با این برد با ۸ امتیاز در مکان چهارم جدول قرار گرفت. بازیکنان ایران قرار است دومین بازی خود در این مرحله را روز پنجشنبه، ۲۰ شهریور مقابل تیم آرژانتین، که سرمربی‌گری آن را خولیو ولاسکو، سرمربی سابق ایران به عهده دارد، برگزار کند.

XS
SM
MD
LG