لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

کارگران، کارکنان رسمی و بازنشستگان نفت و پرستاران در ۷ شهر ایران تجمع کردند


تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری
تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری

کارگران، کارکنان رسمی و بازنشستگان نفت و همچنین پرستاران روز شنبه ۲۰ آبان، در دست‌کم ۷ شهر ایران تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارکنان رسمی وزارت نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در استان خوزستان، همچون روزهای گذشته در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌های‌شان تجمع کردند.

مطالبات آنها شامل «حذف کامل سقف حقوق، حذف محدودیت حق‌ سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد مالیات، اجرای کامل ماده ۱۰ با وجود ظرفیت‌های قانونی و اختیاراتی، و عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت» است.

اعتراضات کارکنان رسمی نفت در مناطق فلات قاره اخیرا به دلیل برآورده نشدن مطالبات‌شان به شکل روزانه برگزار شده است.

همزمان کارگران شرکت گروه ملی - صنعتی فولاد ایران در اهواز در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت نشدن حقوق‌ اعتصاب، راهپیمایی و تجمع کردند.

بر پایه ویدیوهای منتشرشده، معترضان با سردادن شعارهایی همچون «حسین حسین شعارشون، دزدی‌ها افتخارشون» از مدیریت این شرکت انتقاد کردند.

کارگران معترض این واحد صنعتی همچنین خواستار بازگشت به کار‌ همکاران اخراجی خود شدند.

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:23 0:00

از سوی دیگر، گروهی از بازنشستگان صنعت نفت در سه شهر تهران، کرج و شاهین شهر در اعتراض به دست‌درازی دولت به صندوق بازنشستگی نفت و مصوبه دولت برای ادغام صندوق‌های بازنشستگی روز شنبه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان شدند.

بازنشستگان صنعت نفت استان البرز در تجمع خود در مقابل دفتر صندوق بازنشستگی صنعت نفت کرج، پلاکاردهایی مانند «صندوق ما خصوصیه» و «اتحاد، اتحاد» در دست داشتند.

همزمان، شماری از کارکنان درمانی و پرستاران در شهرهای تهران و اراک در اعتراض به وضعیت دستمزدها و عدم رسیدگی به مشکلات‌شان تجمع کردند.

به گزارش اتحاد آزاد کارگران ایران، دلیل تجمع اعتراضی کادر پرستاری بیمارستان شهدای تجریش در تهران، دستمزدهای غیر عادلانه و تعرفه و اضافه کار اجباری بوده است.

از سوی دیگر، رانندگان خودروهای دیزلی در زابل در استان سیستان و بلوچستان هم در اعتراض به کاهش سهمیه سوخت در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

XS
SM
MD
LG