لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

نماینده روسیه در مذاکرات برجام با راب مالی دیدار و گفت‌و‌گو کرد


رابرت مالی (آرشیو)
رابرت مالی (آرشیو)

نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای احیای برجام روز چهارشنبه با رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

میخائيل اولیانوف، فرستاده روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین، با انتشار تصویری از دیدار خود با رابرت مالی در توئيتر نوشت: «رایزنی‌ها و هماهنگی نزدیک بین هیئت‌های روسیه و ایالات متحده در جریان مذاکرات وین، پیش‌نیاز مهمی برای پیشرفت در جهت احیای برجام است.»

او در توئیت خود توضیح بیشتری در این باره ارائه نداده است.

پیشتر رابین رایت، خبرنگار آمریکایی، در گزارشی به نقل از رابرت مالی نوشته بود که دولت بایدن صرفا به این دلیل که ایران فعالیت‌های هسته‌‌ای خود را گسترش داده است، به یک توافق «بدتر» با تهران تن نخواهد داد.

دور هشتم مذاکرات احیای برجام روز دوشنبه این هفته آغاز شد.

سه کشور بریتانیا، فرانسه، و آلمان که در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با ایران شرکت دارند، روز سه شنبه در بیانیه‌ای این مذاکرات را دارای وضعیت «اضطرار» توصیف کردند و هشدار دادند که شرایط به سمتی می‌رود که بازگشت به توافق سال ۲۰۱۵ برجام دیگر معنی نخواهد داشت.

برخی از ناظران می‌گویند سرعت پیشروی برنامه هسته‌ای ایران بیش از سرعت پیشروی در مذاکرات هسته‌ای است و به همین دلیل هشدار داده‌اند که بازگشت به برجام ممکن است بی معنی شود.

XS
SM
MD
LG