لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

خودسوزی چهارمین جانباز جنگ ایران و عراق در قم طی سه ماه


ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران
ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران

در پی انتشار خبر خودسوزی و مرگ یک «جانباز جنگ ایران و عراق» در یکی از رسانه های محلی قم، مشاور استاندار قم نیز این حادثه و سه خودسوزی دیگر در قم را تایید کرد.

وبسایت قم نیوز روز یکشنبه با اعلام اینکه چهارمین جانباز در کمتر از سه ماه در قم خودسوزی کرد و خودسوزی او منجر به فوت شد، نوشت که این جانباز اعصاب و روان که میزان آسیب‌‌دیدگی او در جنگ ۴۵ درصد تعیین شده بود، اواسط هفته گذشت در منزل خود در قم خودسوزی کرد و سپس در بیمارستان سوختگی اصفهان جان باخت.

خودسوزی آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق در حالی است که علاوه بر نهادهای زیر مجموعه سازمان‌های نظامی، بنیاد شهید، و امور ایثارگران نیز مسئول رسیدگی به مشکلات این افراد است و از بودجه دولتی بهره می برد. با این حال، هر از چند گاهی خبر تجمع خانواده های جانبازان در اعتراض به رسیدگی نشدن به مشکلاتشان منتشر می شود.

چندی پیش نیز گزارش شده بود که یک «فرزند شهید» پس از خودسوزی مقابل ساختمان بنیاد شهید شهر قم، به دلیل جراحات وارده جان خود را در بیمارستان از دست داد.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG