لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

یک «فرزند شهید» پس از خودسوزی مقابل ساختمان بنیاد شهید قم جان باخت


یک «فرزند شهید» پس از خودسوزی مقابل ساختمان بنیاد شهید شهر قم، به دلیل جراحات وارده جان خود را در بیمارستان از دست داد.

به گزارش رسانه‌های ایران، فرد جان‌باخته ۴۷ ساله بود و پس از خودسوزی به بیمارستان مطهری تهران منتقل شده بود، اما در نهایت به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.

«مسئول حراست» بنیاد شهید قم، گفت این فرد «بنزین را در فضای سبز بر روی خودش ریخته و وارد بنیاد شهید شده است» و سپس «در کمتر از دو دقیقه خودش را به طبقه همکف و دفتر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم می‌رساند.»

به گفته این مقام مسئول، این فرد «بدون این که با کسی صحبتی کند یا مشکلش را بیان کند اقدام به خودسوزی می‌کند.»

مسئول حراست بنیاد شهید قم گفته است پس از خودسوزی این فرد «همکاران ما توانستند با کپسول‌هایی که در بنیاد شهید وجود داشت اقدام به مهار آتش کنند.»

این در حالی است که پیشتر عینی، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، گفته بود که این خودسوزی «مقابل فضای سبز کلانتری ۱۱ استان قم» اتفاق افتاده بود.

او اضافه کرد فرد جان‌باخته «شب پیش از حادثه برای بستری شدن به بیمارستان مراجعه کرده بوده است اما از آنجایی که شرط بستری شدن دستور پزشک است، بیمارستان مربوطه اقدام به بستری کردن این فرزند شهید نکرده بود.»

عینی توضیح بیشتری درباره این بیمارستان، علت مراجعه، و درخواست بستری شدن نداد.

بالا بودن هزینه های درمانی، بیمارستان‌ها، دارو، و بیمه در ایران همواره اعتراض شهروندان کم درآمد را به همراه داشته است.​ از سوی دیگر مشکلاتی چون ورشکستگی و خروج نیروهای متخصص از بیمارستان‌های دولتی، کارآیی نظام بهداشت و سلامت ایران را تهدید می‌کند.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG