لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۴

نامه سرگشاده ۴۶ نظامی آمریکایی در مخالفت با احیای توافق هسته ای با جمهوری اسلامی


نامه سرگشاده ۴۶ نظامی آمریکایی
نامه سرگشاده ۴۶ نظامی آمریکایی

۴۶ نظامی بازنشسته ایالات متحده، در نامه ای سرگشاده مخالفت خود را با بازگشت ایالات متحده به برجام اعلام کردند .

در متن این نامه آمده است:
«امروز در اوکراین، شاهد خشونتهای کشوری هستیم که بیرحمانه به همسایه خود حمله کرده و تمام جهان را با سلاح‌های هسته‌ای خود تهدید میکند .
مذاکرات برای توافق با جمهوری اسلامی، در حال حاضر با نقش آفرینی روسیه در جریان است، دولت ایران، همیشه حامی تروریسم بوده و حالا به فکر این است که سایه سلاح های هسته ای خود را بر سر خاورمیانه بیافکند .
ایران می‌خواهد با تبدیل شدن به یک قدرت هسته ای، موجودیت آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای ما را تهدید کند.

در قسمتی از این نامه، نظامیان امضاکننده، با اشاره به برخی امتیازاتی که توافق احتمالی با ایران به جمهوری اسلامی و روسیه می‌دهد، مخالفت خود را با این مفاد اعلام کرده‌اند.»


این درحالی است که با محتمل‌تر شدن توافق احیای برجام، چندین نامه در مخالفت با هرگونه توافقی با جمهوری اسلامی از سوی گروههای مختلف به جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده نوشته شده است .


از جمله نامه صدها ایرانی آمریکایی که از جو بایدن خواسته بودند تا سپاه پاسداران را در لیست سازمانهای تروریستی نگه دارد و همچنین نامه سناتورهای جمهوری‌خواه از رئیس جمهوری آمریکا که خواسته‌اند توانایی‌های نظامی مورد نیاز اسرائیل برای دفاع از خود و همچنین برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را فراهم کند.

جیم بنکس نماینده ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا هم امروز در توئیتی نوشته است:
«زمانیکه جمهوری‌خواهان، مجلس نمایندگان را پس بگیرند، تمام تلاش خود را برای لغو هرگونه توافقی با ایران و بازگشت تمام تحریمها خواهند کرد .»

پیشتر نیز بیست نفر از نمایندگان کنگره ایالات متحده در نامه‌ای به جو بایدن، ضمن تاکید بر «بررسی دقیق هرگونه توافق» احیای برجام توسط کنگره، نسبت به احتمال خروج سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های ترویستی و لغو تحریم‌های وضع‌شده علیه اعضای دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران، ابراز نگرانی کرده بودند

XS
SM
MD
LG