لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

جن ساکی: واشنگتن موافق گفتگوهای بیشتر با ایران است


سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت واشنگتن با ایده انجام گفتگوهای بیشتر با ایران همچنان موافق است اما با پیروی از مسیر بریتانیا برای تجدید روابط با ایران فاصله زیادی دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جن ساکی، تایید کرد که بیل برنز، معاون وزیر امورخارجه آمریکا روز دوشنبه «به طور خلاصه» در حاشیه گفتگوهای جامع اتمی قدرت های جهانی با ایران در وین، با مقامات ایرانی گفتگو کرده است.

او روز سه شنبه به خبرنگاران گفت دو طرف درباره لزوم حمایت از «فراگیر» بودن دولت عراق و همچنین لزوم خودداری آن از پیشبرد سیاست های فرقه ای صحبت کردند.

جن ساکی درباره جزئیات مذاکرات، اینکه این گفتگوها چقدر طول کشید، و آیا دو طرف مورد مسئله خاصی توافی کردند، جزئیاتی ارائه نداد.

جن ساکی گفت آمریکا با ایده ادامه تماس با ایران در مورد تهدید های دولت اسلامی عراق و شام، داعش، موافق است، همانطور که با ایده تماس با دیگر بازیگران منطقه موافق است.

او گفت گفتگوهای بیشتری در این مورد در وین برنامه ریزی نشده است. او گفت این گفتگوها آغاز یک روند رسمی جدید نیست و تاکید کرد مذاکرات بیشتر احتمالی با ایران در این باره احتمالا در سطوح پایین تری انجام می شود.
XS
SM
MD
LG