لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۳

پدر سیامک نمازی در تهران بازداشت شده است


پیام مادر سیامک نمازی در فیسبوک، درباره بازداشت پدر این زندانی ایرانی آمریکایی در تهران
پیام مادر سیامک نمازی در فیسبوک، درباره بازداشت پدر این زندانی ایرانی آمریکایی در تهران

یکی از اعضای خانواده سیامک نمازی، شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار که از بیش از سه ماه پیش در ایران زندانی است، شامگاه چهارشنبه از بازداشت پدر ۸۰ ساله او خبر داد.

مادر آقای نمازی در صفحه فیسبوک خود نوشت "باید این خبر شوک آور و ناراحت کننده را با شما در میان بگذارم که باقر (نمازی) غروب ۲۲ فوریه ۲۰۱۶ در تهران بازداشت، و تا آنجا که به من گفته شده، به زندان اوین منتقل شده است."

وی در ادامه گفت "حالا هم فرزند بی‌گناه من، سیامک، و هم (همسرم) باقر بدون هیچ دلیلی در زندان هستند. این کابوسی است که قادر به توصیف آن نیستم."

خانم نمازی، با اشاره به بیماری قلبی همسرش و نگرانی از وضعیت سلامت او گفت، با وجود تلاش فراوان، حتی وکیل آنها نیز نتوانسته است هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه کسب، یا با او ملاقات کند.

سیامک نمازی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت نفتی "کرسنت" در تهران، اواخر مهر ماه بازداشت شد. وی پس از امیر میرزایی حکمتی، سعید عابدینی و جیسون رضائیان، چهارمین شهروند آمریکایی ایرانی‌تباری بود که خبر بازداشت او منتشر شد.

پس از توافق جامع هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی و در آستانه اعلام رسمی روز اجرای آن در اواخر دی ماه، تهران و واشنگتن از توافق تبادل زندانیان در دو کشور خبر دادند.

با وجود آزادی این سه تن در چارچوب آن توافق، و همینطور یک شهروند آمریکایی دیگر که تا آن زمان خبر بازداشت او منتشر نشده بود، آقای نمازی همچنان در حبس مانده است.

مادر آقای نمازی که پیشتر گفته بود به فرزندش اجازه ملاقات با وکیل داده نمی‌شود، روز یکشنبه از اعتصاب غذای او در زندان خبر داد. اما یک روز بعد گفت سیامک نمازی به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

XS
SM
MD
LG