لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۷

محسنی اژه ای از احتمال تبادل دوباره زندانیان میان ایران و آمریکا سخن گفت


غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه جمهئری اسلامی ایران
غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه جمهئری اسلامی ایران

سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از احتمال تبادل دو شهروند ایرانی-آمریکایی که در ایران زندانی شده اند، با یک ایرانی بازداشت شده در آمریکا سخن گفت و اعلام کرد در این باره "چیزهایی" شنیده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از غلامحسین محسنی اژه ای درباره احتمال مبادله سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی با احمد شیخ زاده بین ایران و آمریکا گزارش داد: "در این زمینه به صورت رسمی چیزی به قوه قضاییه منتقل نشده و من هم از این طرف و آن طرف چیزهایی شنیدم."

او این سخنان را روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت.

سیامک نمازی در ایران به اتهام همکاری با دولت آمریکا و پدرش باقر نمازی به اتهاماتی که اعلام نشده در ایران زندانی شده اند.

احمد شیخ زاده، در ماه مارس به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در ایالات متحده بازداشت شد. به گزارش آسوشیتدپرس او قبلا مشاور دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بوده است.

قاضی دادگاهی در نیویورک، برای احمد شیخ زاده سه میلیون دلار وثیقه تعیین کرد و رفت و آمد او به دفتر نمایندگی ایران و تماس با افراد حاضر در آنجا در نیویورک را محدود کرد.

در ماه ژانویه پس از آن که آمریکا بخشی از تحریم ها علیه ایران را لغو کرد، در حاشیه اجرای توافق اتمی پنج آمریکایی زندانی در ایران آزاد شدند و آمریکا نیز در مقابل، ۲۱ ایرانی را از زندان آزاد یا قرار تعقیب آنان را لغو کرد.

XS
SM
MD
LG