لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

واکنش آمریکا به ادعای عکسبرداری پهباد ایران از ناو هواپیمابر ترومن در خلیج فارس


عکسی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است.
عکسی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است.

یک سخنگوی ارتش آمریکا با اشاره به ادعای ایران مبنی بر عکسبرداری پهباد ایران از ناو هواپیمابر ترومن در خلیج فارس، این رویداد را "غیرعادی و غیرحرفه‌ای" نامید.

این خانم سخنگوی نیروی دریایی آمریکا تنها تایید کرد که این رویداد هفده روز پیش اتفاق افتاد و یک پهباد غیر مسلح ایران بر فراز ناو هواپیمابر ترومن پرواز کرد. او گفت نمی تواند تایید کند که این رویداد، همانی باشد که رسانه های ایران روز جمعه گزارش کردند.

رسانه های دولتی ایران جمعه، ۹ بهمن از تصویربرداری از ناو هواپیمابر آمریکا توسط پهپاد و زیردریایی ارتش ایران خبر داده اند.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران، نیروهای نظامی ایران در رزمایش دریایی خود در خلیج فارس، یک هواپیمای تجسسی بدون سرنشین خود را بر فراز یک ناو هواپیمابر آمریکا به پرواز در آورده و عکس هایی گرفته است که ایران آن ها را دقیق می خواند.

اگر آنطور که مقام آمریکایی گفته است، رویداد در ۲۲ دی اتفاق اتفاده باشد، این همان روزی است که بعد از تنش بین ایران و آمریکا، ملوان های ارتش ایالات متحده آزاد شدند.

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران، ده ملوان آمریکایی را به خاطر آنچه نقض حریم آبی ایران نامید برای یک روز بازداشت کرد.

چند پیش یک راکت به نزدیکی یک ناو هواپیمابر آمریکا شلیک شد.

خبرگزاری فارس می گوید ناو عکسبرداری شده توسط ایران، USS Harry S. Truman است.
ناوهواپیمابر ترومن که متعلق به نیروی دریایی آمریکاست، بیست سال پیش کار خود را شروع کرد. این ناوهواپیمابر که ۳۳۳ متر طول دارد و مجهز به دو راکتور هسته ای است و می توند ۹۰ جت جنگی حمل کند.

XS
SM
MD
LG