لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

سخنگوی وزارت خارجه: ایران حملات سایبری انجام نمی‌دهد


حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - آرشیو
حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - آرشیو

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد انجام حملات سایبری از سوی جمهوری اسلامی تاکید کرد که ایران خود "قربانی" حملات سایبری است و "هیچگاه این حملات غیرقانونی را با حملات متقابل سایبری پاسخ نداده است".

به گزارش خبرگزاری ایرنا صادق حسین جابری انصاری روز جمعه "در واکنش به ادعای برخی مقام‌های آمریکا" دست داشتن ایران در حملات سایبری را تکذیب کرد و گفت "ایران به عنوان یک کشور مسئولیت پذیر که در حال حاضر ریاست جنبش عدم تعهد را نیز برعهده دارد، همواره به تدوین و تقویت سازوکارهای بازدارنده بین‌المللی در این زمینه متعهد بوده و دیگر کشورها به ویژه کشورهای عربی را نیز به همکاری و خودداری از اقدامات و حملات مخرب سایبری فرا می‌خواند."

وی همچنین عنوان کرد که "متاسفانه عملکرد برخی از کشورها در این رابطه سازنده نبوده و به هنجارهای بین‌المللی آسیب زده است."

به تازگی روزنامه نیویورک تایمز به نقل از برخی مقامات آمریکایی و همچنین شرکت های خصوصی امنیتی خبر داده که هکرهای ایرانی از طریق شبکه های اجتماعی اینترنتی به وزارت خارجه آمریکا حمله کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه، طی ماه گذشته میلادی هکرهای ایرانی مسئولان وزارت خارجه آمریکا را که روی مسائل ایران و خاورمیانه تمرکز دارند، شناسایی کرده و توانستند به حساب های ایمیل و حساب های کاربری آنها در شبکه های اجتماعی نفوذ کنند.

بر اساس این گزارش، میزان جاسوسی‌های پیچیده ایران از طریق اینترنت افزایش یافته و رشته حملات اینترنتی به مقامات وزارت خارجه آمریکا در ماه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است.

ماه گذشته نیز روزنامه واشنگتن پست نوشت "موج حملات سایبری از ایران" شهروندان و نهادهای آمریکا را هدف گرفته و " ایران فعالیت های سایبری خود را بر اساس پیامی که می‌خواهد برای رقیبانش بفرستد، کم و زیاد می کند."

XS
SM
MD
LG