لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

واکنش ایران به اظهارات رئیس سیا: غیر از مسائل هسته ای مذاکره ای با آمریکا نداشتیم


بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

وزارت امور خارجه ایران به سخنان اخیر رئیس آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا، سیا، درباره روابط میان تهران و واشنگتن و سیاست داخلی جمهوری اسلامی واکنش نشان داد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه سخنان جان برنان مبنی بر این که "مباحث گسترده‌ای میان ایران و آمریکا در جریان است" را تکذیب کرد و گفت، "به جز مباحث هسته‌ای، مذاکره دیگری بین آمریکا و ایران مطرح نبوده و نیست."

رئیس سیا روز جمعه در سخنانی در نشست موسسه آسپن با تاکید بر درستی توافق با ایران بر سر مساله هسته‌ای گفته بود، برجام موجب تقویت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران شد که فردی میانه رو محسوب می‌شود و کسی است که آمریکا می تواند با او کار کند.

آقای برنان گفته بود که مردم ایران انتظار داشتند که تاثیر رفع تحریم ها و آزاد شدن پولها را در زندگی خود احساس کنند اما این موضوع زمان خواهد برد.

این سخنان توسط برخی از رسانه های اصولگرا در ایران منتشر شد.

جان برنان در حالی از امکان مذاکره با دولت ایران بر سر مسائل مختلف سخن گفت که آیت اﻟله علی خامنه‌ای از برجام به عنوان تجربه بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا یاد کرد. او همچنین گفت که مذاکره با آمریکا بر سر مسائل منطقه ای سم مهلک است.

ایران در مذاکرات صلح سوریه که آمریکا نیز در آن حضور دارد، یکی از طرف های مذاکره بوده است. این مذاکرات قرار است به زودی از سر گرفته شود.

XS
SM
MD
LG