لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۰

فعالیت اولین هتل امارات متحده عربی در ایران پس از انقلاب


بنا به گزارش رسانه ها، برای اولین بار از پس از تشکیل جمهوری اسلامی، یک شرکت مدیریت هتلداری امارات متحده عربی در ایران فعالیت خواهد کرد.

العربیه گزارش داده است روتانا، گروه مدیریت هتلداری مستقر در امارات متحده عربی قرار است اولین گروه بین المللی باشد که در ایران فعالیت می کند، امری که طی ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، فعالیت کلیه هتل های زنجیره ای خارجی در کشور متوقف شد.

در شرایطی که مقامات دولت جدید ایران وعده ارتقای مناسبات کشور با جامعه بین الملل و بهبود مناسبات با کشورهای همسایه را داده اند، به نظر می رسد خبر فعالیت گروه مدیریت هتل های امارات متحده عربی در ایران نشانه مثبتی در این زمینه است.

روزنامه «نشنال» چاپ امارات متحده عربی گزارش داده گروه مدیریت هتل های روتانا در حال حاضر در حال توسعه و ساخت چندین هتل در ایران است که قرار است پس از سال ۲۰۱۵ تکمیل و آماده بهره برداری شوند.

این روزنامه از عمر خدوری، معاون مدیرعامل و مامور اجرایی ارشد روتانا نقل کرده است «ایران از نظر فرهنگی و تجاری فرصت های بسیار خوبی دارد و شرایط بازرگانی در این کشور خارق العاده بوده است».

شرکت عظیم «مجید الفوتیم» مستقر در دبی در سال ۲۰۰۸ برای ساخت هتلی در ایران یک قطعه زمین خرید اما بعداً آن را فروخت.

بنا به گزارش نشنال، جان پوداراس، یکی از شرکای «منابع توسعه هتل» که یک نهاد مشورتی است، گفته است «سالیان طولانی انزوای ایران سبب شده است که بازار هتلداری در این کشور محتاج سرمایه گذاری و کار کارشناسی خارجی باشد و هم اکنون توجه و علاقه بسیار قابل توجهی برای سرمایه گذاری در این بخش در ایران وجود دارد، چه از منظر سرمایه گذاری و فراهم کردن بودجه لازم و چه از نظر جذب کار کارشناسی در این زمینه».

هتل های پنج ستاره زنجیره ای همچون هایت، شرایتون و هیلتون پیش از انقلاب اسلامی در ایران فعال بودند اما پس از انقلاب فعالیت این مجموعه هتل های معروف و مجلل به حداقل رسیدند.
XS
SM
MD
LG