لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

واشنگتن‌پست جزئیات تلاش نافرجام سپاه برای ترور یک نویسنده یهودی فرانسوی را فاش کرد


بر پایه یک تحقیق گسترده درباره اقدامات تبهکارانه جمهوری اسلامی در خاک کشورهای غربی، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قصد داشته است «برنارد هانری لوی» نویسنده یهودی فرانسوی را ترور کند.

واشینگتن‌پست به نقل از مقام‌های غربی و خاورمیانه‌ای گزارش داد که نهادهای امنیتی ایران برای تهدید، ربودن و کشتن مخالفان رژیم در نقاط مختلف جهان به طور گسترده‌ از باندهای جنایی استفاده می‌کنند و این روند در دو سال گذشته شدت گرفته است.

این نشریه آمریکایی در اظهار این مطلب به «اسناد دولتی» استناد کرد و افزود که در این باره با حدود «پانزده مقام سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و کشورهای اروپا و خاورمیانه» گفتگو کرده است.

این منابع به واشنگتن پست گفته‌اند که حکومت ایران در ابعاد نگران‌کننده‌ای طرح های قتل و آدم ربایی خود را علیه شخصیت‌های غربی مخالف منافع تهران، فعالان سیاسی یا روزنامه‌نگاران افزایش داده است.

جمهوری اسلامی به تازگی تلاش کرده بود تا مقامات پیشین دولت آمریکا و همچنین فعالان سیاسی تبعیدی ایرانی را به قتل برساند.

به گزارش واشنگتن‌پست، جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، برخی تجار اسرائیلی در قبرس و «برنارد هانری لوی» از جمله اهداف عملیات تروریستی جمهوری اسلامی بوده‌اند.

واشنگتن پست نوشت، جمهوری اسلامی با یک روش مشابه، یعنی استفاده از گروه‌های تبهکار در ازای دریافت پول، پروژه‌های جنایتکارانه خود را به اجرا می‌گذارد.

این روزنامه همچنین نوشت که سپاه پاسدارن از یک فرد ایرانی در پاریس خواسته بود تا در ازای دریافت «یکصد‌وپنجاه هزار دلار»، این نویسنده یهودی فرانسوی را به قتل برساند.

جراید اسرائیل پیش از این فاش کرده بودند که حکومت ایران قصد دارد یک روزنامه‌نگار یهودی فرانسوی را به قتل برساند.

روزنامه فیگارو در ماه مه گذشته به نقل از «یوسی ملمن»، تحلیلگر اسرائیلی نوشت که قتل سرهنگ خدایاری، افسر ارشد سپاه پاسداران و مسئول عملیات تروریستی سپاه در خارج، در پیوند با طرح قتل «برنارد هانری لوی» بوده است. واشنگتن پست در گزارش خود به طرح نافرجام ربودن مسیح علینژاد، توسط جمهوری اسلامی نیز اشاره کرده است.

فیلسوف مشهور فرانسوی در یکی از آخرین مصاحبه‌های خود به فیگارو گفت: «تنها مرگ مانع من خواهد شد.»

گزارش واشنگتن پست از نقشه‌های جمهوری اسلامی برای سوءقصد و آدم‌ربایی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

XS
SM
MD
LG