لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

برنامه ایران برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۵


مسعود سلطانی‌فر در نشست وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا
مسعود سلطانی‌فر در نشست وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا

نخستین نشست "وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا" در تبریز برگزار شد و رئیس سازمان گردشگری ایران از تلاش برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۵ میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مسئولان گردشگری ۱۷ کشور آسیایی در بیانیه پایانی نشست تبریز، بر ترویج گردشگری در آسیا تاکید کرده و خواستار تدوین مکانیزم‌هایی برای تسهیل گردشگری شدند.

مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران نیز در این نشست از عزم ایران برای جذب نگاه جهانیان به این کشور و برنامه ویژه دولت حسن روحانی برای جذب گردشگر خبر داد.

به گفته آقای سلطانی‌فر، ایران "زیر ساخت‌ها و امکانات خود را برای میزبانی از ۲۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۵ آماده می‌کند."

ایده تشکیل "گفت‌وگوی همکاری آسیا" (ACD) در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط نخست وزیر تایلند در نشست وزرای امور خارجه کشورهای آ.سه.آن طرح شد و یک سال بعد ۱۸ کشور به عضویت آن درآمدند. در حال حاضر تعداد اعضا به ۳۳ کشور رسیده و چندین نشست در سطح وزرای خارجه و سران برگزار کرده است.

نشست تبریز که در روزهای هشتم و نهم شهریور در مرکز استان آذربایجان شرقی برگزار شد، نخستین نشست وزرای گردشگری این مجمع بود. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران نیز در این نشست شرکت داشت.

XS
SM
MD
LG