لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

فرمانده مرزبانی ایران از جلوگیری از «فاجعه تروریستی» در کشور خبر داد


قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ایران
قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ایران

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۰ تیر ماه، از جلوگیری آنچه که او «یک فاجعه بزرگ تروریستی» در چند شهر ایران خواند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، قاسم رضایی در یک نشست خبری در زاهدان گفت نیروهای مرزبانی پس از درگیری با اعضای یک «گروه تروریستی» در نزدیک مرز با پاکستان در میرجاوه، از انجام «چند عملیات تروریستی» در زاهدان، کرمان و بم جلوگیری کردند.

به گفته او نیروهای مرزبانی ایران پس از اطلاع از قصد یک «گروه تروریستی» برای ورود به خاک ایران از مرز پاکستان بعد از ظهر دیروز، جمعه، راهی منطقه کوهستانی مرز میرجاوه شده و در ساعت یک بامداد با تروریست‌ها درگیر شدند.

فرمانده مرزبانی ایران اضافه کرد «در این درگیری که حدود دو ساعت بطول انجامید تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند و سه نفر نیز دستگیر شدند که دو تن از دستگیرشدگان هویت پاکستانی دارند.»

آقای رضایی درباره جزئیات مربوط به «گروه تروریستی» مورد اشاره و عملیات آنها، توضیحات بیشتری ارائه نداد.

به گفته این مقام نیروی انتظامی ایران تعدادی از تروریستها موفق به فرار و انتقال اجساد کشته‌هایشان و مقادیری سلاح و مهمات و موادمنفجره به داخل خاک پاکستان شدند. در این درگیری یک ستوان دوم مرزبانی ایران نیز کشته شد.

قاسم رضایی با بیان این که بازجویی‌ها مشخص شد که آنان قصد انجام عملیات تروریستی در برخی شهرها از جمله زاهدان، کرمان و بم را داشتند، گفت «این افراد قصد داشتند تا با راهبندی و راهزنی خودروهای مردم را سرقت کرده و پس از کارگذاری و مجهز کردن آنها به مواد منفجره در مکان‌های عمومی منفجر و ناامنی و وحشت ایجاد کنند.»

نیروهای نظامی ایران طی سالهای اخیر بارها با افراد مسلح در مرز پاکستان در سیستان و بلوچستان درگیر شده‌اند.

علاوه بر این، مقام‌های ایران بارها از تلاش گروههای تروریستی برای انجام عملیات تروریستی در داخل کشور خبر داده‌اند.

XS
SM
MD
LG