لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

وزارت خارجه ایران سفیر پاکستان را فراخواند


به دنبال بروز درگیری در مرز مشترک ایران و پاکستان، خبرگزاری ایرنا، از احضار سفیر پاکستان در تهران به وزارت امور خارجه ایران خبر داده است. در درگیری‌های اخیر شماری از مرزبانان ایرانی و پاکستانی کشته و مجروح شدند.

ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید رسول اسلامی، مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه ضمن «اعتراض به استفاده و تردد گروه‌های تروریستی و اشرار از خاک پاکستان برای حمله به نیروهای مرزبانی ایران» خواستار پیگیری و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه شد.

پیشتر در ۲۵ مهرماه، منابع خبری از کشته شدن دو مامور مرزبانی ایران در مرز پاکستان خبر دادند و فرماندهی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت که ماموران ایران در درگیری با اشراری کشته شدند که می‌خواستند وارد ایران شوند. پاکستان نیز از کشته شدن یکی از ماموران آن کشور در جریان تیراندازی با ماموران ایرانی خبر داده بود.

آقای اسلامی در دیدار با نورمحمد جدمانی، سفیر پاکستان در ایران به وی گفت: «برای ما قابل قبول نیست که تعدادی تروریست و اشرار از داخل خاک پاکستان، سرزمین ما را مورد تجاوز قرار دهند و با حمله به مرزبانان کشورمان آنها را به شهادت برسانند.» او همچنین گفت فضای دوستانه بین دو کشور نباید با این گونه مشکلات خدشه‌دار شود و «مسئولان باید راه حلی بیابند که اجازه ندهد دشمنان دو ملت، به اهدافشان دست یابند.»

ایرنا می گوید آقای جدمانی از کشته و مجروح شدن مرزبانان ایرانی ابراز تاسف کرد و گفت ناخرسندی ایران را به دولت متبوعش منتقل خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG