لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۷

نشست زمین در غرب تهران؛ معاون شهردار: ممکن است هر هفته این حادثه تکرار شود


بنا به تایید مقام‌های رسمی، نشست زمین در غرب تهران یک زخمی برجا گذاشته و گاز هزار شهروند ساکن پایتخت ایران نیز قطع شده است.

بعد از ظهر روزپنج‌شنبه ۱۱ شهریور، زمین در خیابان پیامبر و در نزدیکی مجتمع تجاری کوروش نشست کرد که در نتیجه آن یک خودرو به داخل گودال ایجاد شده سقوط کرد.

به گفته مازیار حسینی، معاون شهردار تهران راننده این خودرو به بیمارستان منتقل شده اما "وضعیت عمومی او خوب است".

آقای حسینی ارتباط این نشست زمین با حفاری مترو را رد کرد و گفت که فرسودگی شبکه آب تهران دلیل این حادثه بوده است.

به گفته معاون شهردار تهران، هفته گذشته هم گودال دیگری حوالی "حسینیه ارشاد" تهران ایجاد شده بود و اگر شبکه آب تهران نوسازی نشود، "هر هفته در یک گوشه از تهران این حادثه تکرار خواهد شد".

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران ایران نیز اعلام کرد که در پی این حادثه یکی از خطوط تغذیه شبکه داخلی گاز شهر تهران دچار آسیب دیدگی شد و تا ترمیم این آسیب، گاز هزار مشترک در غرب شهر تهران قطع شده است.

خرداد ماه امسال حفاری مترو در غرب تهران باعث انفجار لوله‌های گاز و بروز آتش سوزی شد و قطع گسترده گاز، برق، آب و خدمات تلفن همراه را به دنبال داشت. در اثر آن حادثه نیز گودال بزرگی در منطقه شهران ایجاد شد.

با گذشت چند ماه از وقوع آن حادثه، مقام‌های مختلف شهر تهران اظهارات متناقضی درباره دلیل وقوع حادثه عنوان کرده‌اند و هنوز مشخص نیست که آیا برخورد ماشین آلات حفاری مترو با تاسیسات گاز باعث انفجار شده یا دلیل دیگری داشته است.

XS
SM
MD
LG