لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۴

آتش نشانی جسد کارگر مترو تهران را از زیر آوار حادثه شهران بیرون کشید


سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که جسد کارگر مفقود شده مترو در حادثه شهران، از زیر آوار خارج شده است.

جلال ملکی روز یکشنبه ۳۰ خرداد به خبرگزاری ایسنا گفت که ماموران آتش نشانی و کارکنان کارگاه ساخت مترو با آواربرداری از محل حادثه آتش سوزی و نشست زمین در شهران، جسد جوانی حدودا ۲۳ ساله را کشف کردند.

در پی فرونشست زمین و آتش سوزی شدید خطوط گاز در محله شهران تهران در بامداد جمعه گذشته، مقامات شهری اعلام کردند یک کارگر مترو در این حادثه مفقود شده است.

به گفته مسئولان شهرداری و شورای شهر تهران، کارگر مفقود شده، راننده بیل مکانیکی کارگاه مترو بود. خبرهای تایید نشده ای هم از گم شدن کارگر دوم حکایت داشت.

حال آتش نشانی اعلام کرده است که جسد یک کارگر را، در پی تماس عوامل مترو، از زیر آوار بیرون کشیده است.

اعلام اولیه دلیل آتش سوزی

احمد صادقی رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران یکشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که آتش سوزی شدید در حادثه شهران در پی نشست زمین رخ داد.

سعید مومنی رئیس اداره گاز استان تهران هم در این برنامه با بیان اینکه در این حادثه انفجار گاز رخ نداد بلکه آتش سوزی در لوله های گاز رخ داد، گفت که اگر انفجار گاز رخ می داد حداقل به شعاع یک کیلومتر تمام شیشه ها شکسته می شد و تلفات زیاد بود. به گفته او، حادثه به دلیل آتش سوزی لوله پاره شده گاز و پس از نشست زمین رخ داد.

پیشتر اعلام شده بود که آتش سوزی به دلیل برخورد احتمالی ماشین آلات حفاری با تاسیسات گاز صورت گرفته است اما آقای صادقی با بیان اینکه حفاری مترو در عمق ۲۵ متری زمین انجام شد در حالیکه لوله های گاز در عمق دو متری زمین بود، گفت که هیچ برخوردی با لوله ها صورت نگرفت.

XS
SM
MD
LG