لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

بازدید هیات اقتصادی بریتانیایی از تالار بورس تهران


رئیس و مدیرکل اتاق بازرگانی انگلیس که در راس یک هیات اقتصادی بریتانیایی به ایران آمده‌اند؛ ضمن دیدار با مقامات ایرانی از تالار معاملات بورس تهران بازدید کردند.

ر یچارد دالتون و مارتین جانستون، رئیس و مدیرکل اتاق بازرگانی انگلیس دیداری هم با حسن قالیباف اصل، مدیرعامل و برخی از اعضای هیات مدیره بورس تهران داشتند و ابراز امیدواری کردند تا با رفع تحریم‌ها زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی در ایران فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی انگلیس با محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران هم دیدار کرد و گفت: لندن علاقه دارد تا معاملات دو کشور واضح ، قابل فهم و طبق مقررات باشد.

آقای دالتون در دیدار جداگانه ای با علی اشرف افخمی، مدیرعامل بانک صنعت ومعدن عنوان کرد که هیات تجاری انگلیس به دنبال شناسایی شرکای جدید برای همکاری‌های آینده است.

او بر لزوم برنامه‌ریزی برای همکاری‌های بلندمدت میان شرکت های دو کشور تاکید کرد و گفت: انگلیس برای انتقال فناوری‌های جدید به جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد.

ریچارد دالتون که در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان سفیر بریتانیا در تهران فعالیت داشت، ابراز امیدواری کرده تا دور جدیدی از همکاری‌های ایران و بریتانیا آغاز شود.

XS
SM
MD
LG