لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۲۱:۰۶
حمله به مجلس شورای اسلامی

پوشش زنده دو حمله تروریستی در تهران؛ داعش مسئولیت را بر عهده گرفت

رسانه های رسمی ایران از حمله افراد مسلح به مجلس ایران و آرامگاه ایت الله خمینی خبر می دهند.

رسانه‌های ایران درباره هویت مهاجمان سکوت کرده‌اند اما پایگاه خبری وابسته به داعش٬ عنوان کرده که این حملات از سوی گروه موسوم به حکومت اسلامی٬ داعش صورت گرفته است.

آمارهای گزارش شده درباره کشته شدگان و مصدومان این دو حادثه متفاوت است اما حداقل ۱۲ کشته و ۴۲ زخمی را دربر می‌گیرد.

پوشش زنده فیس بوکی صدای آمریکا از حمله به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی

پایگاه خبری گروه موسوم به حکومت اسلامی٬ داعش٬ با انتشار ویدئویی مدعی شد که درگیری در ساختمان مجلس ایران همچنان ادامه دارد.

این وبسایت پیش از این مسئولیت حملات تهران را برعهده گرفته بود

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور ایران اعلام کرد که تعداد مهاجمان به مجلس ایران چهار نفر بوده که یک نفر از آنها «قطعا» کشته شده است. به گفته او این افراد با لباس زنانه وارد ساختمان مجلس شدند.

معاون امنیتی وزارت کشور درباره حمله به آرامگاه آیت الله خمینی نیز گفت: حدود ساعت ۱۰:۱۵ صبح امروز دو نفر قصد ورود به حرم داشتند که نیروها متوجه شدند و در همان محوطه قبل از ورود به حرم مطهر یکی از آن ها خودش را منفجر کرد و منجر به شهادت یک نفر و مجروح شدن دو نفر دیگر شد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یک منبع آگاه نوشت که مقابله با عملیات تروریستی در مجلس به پایان رسیده است. به گفته او، حدود ساعت سه عصر در هر چهار فرد مهاجم مسلح توسط نیروهای امنیتی ایران کشته شدند.نیروهای امنیتی مجلس در حال پاکسازی ساختمان پارلمان هستند.تیراندازی مهاجمان در مجلس از صبح آغاز شد و تا دقایق پیش نیز همچنان ادامه داشت.

به گفته آقای ذوالفقاری مهاجمان به مجلس از همان ورودی با نیروهای محافظ مجلس مواجه شدند و تیراندازی کردند. او اضافه کرد که نیروهای سپاه پاسداران که مسئولیت امنیت مجلس را به عهده داشتند، وارد عمل شدند و منطقه اصلی مجلس و کمیسیون ها را مورد کنترل قرار دادند، مهاجمان به ناچار در مسیری که دفاتر نمایندگان مجلس است، قرار گرفتند و در آنجا افرادی را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، پیش از اعلام پایان عملیات تروریستی در مجلس، مدیرکل ضد تروریسم وزارت اطلاعات اعلام کرد که حوالی ظهر چهارشنبه و در پی تنگ کردن حلقه محاصره نیروهای حفاظتی و امنیتی در مجلس، یکی از تروریست ها خود را منفجر کرد.

تازه ترین خبرهای مربوط به حملات تروریستی در تهران را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید.

با وجود اعلام پایان عملیات تروریستی و مقابله با مهاجمان، پایگاه خبری داعش با ادعا کرد که درگیری همچنان ادامه دارد.

بارگذاری بیشتر

مشاهده نظرات (۴۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG