لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۱

کانون صنفی معلمان ایران خواستار آزادی معلمان زندانی شد


کانون صنفی معلمان ایران خواستار آزادی معلمان زندانی شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

کانون صنفی معلمان ایران (تهران) روز جمعه با صدوربیانیه‌ای، ضمن اعتراض به بازداشت اسماعیل عبدی دبیرکل این تشکل، خواستار آزادی این فعال مدنی و دیگر معلمان زندانی درایران شد.

در بیانیه این کانون با اشاره به برخوردهای اخیر صورت گرفته با معلمان در ایران آمده است «گویا قرار بر آن است که در بر همان پاشنه پیشین بچرخد و سیاست وحکومت داری چیزی نیست جزاعمال زور و عدالت همان ظلم بالسویه است.»

احمد مدادی عضو پیشین کانون صنفی معلمان ایران مقیم ایالت مریلند آمریکا به بخش فارسی صدای آمریکا می‌گوید «برخوردهای جدید با معلمان نشانگر نگاه امنیتی حاکم بر نهادهای امنیتی و قضایی ایران نسبت به فعالیتهای مسالمت آمیز معلمان است.»

در ماه‌های اخیر و پس از اعتراض‌های صنفی گسترده و چند مرحله‌ای معلمان در چند شهر ایران، برخوردهای قضایی با فعالان حقوق معلمان شدت یافته ‌است.

در ادامه این برخوردها اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران روز ششم تیر ماه در پی احضار به دادگاه انقلاب تهران، بازداشت و روانه زندان اوین شد.

کانون صنفی معلمان ایران (تهران) معلمان زندانی را «قطره‌هایی از رود روان معلمان ایران» دانسته است که «آرامش نسبی کنونی آن ناشی از عمیق بودن» آن است.

XS
SM
MD
LG