لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۶

رهبر ایران: کرانه باختری علیه اسرائیل مسلح شود


آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، با اشاره به درگیری‌های خونین بین اسرائیل و ساکنان غزه، خواستار نابودی اسرائیل شد و گفت که «تا آن هنگام نبرد مسلحانه راه علاج است.»

رهبر ایران روز چهارشنبه در توضیح شعار نابودی اسرائیل گفت: «البته نابودی اسرائیل به عنوان تنها راه علاج واقعی، به معنای از بین بردن مردم یهود این منطقه نیست». او ادامه داد: «براساس ساز و کار مورد پسند ملتها، مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند و اهل و متعلق به آنجا هستند در یک رفراندوم حکومت مورد نظر خود را اعلام می کنند و این رژیم از بین خواهد رفت.»

او تا آن زمان، «مقاومت مسلحانه» را چاره کار فلسطینیان دانست و خواستار آن شد تا کرانه باختری رود اردن نیز مانند غزه مسلح شود.

کرانه باختری، بخش شرقی فلسطین است که در کنترل تشکیلات خودگردان فلسطینی به رهبری محمود عباس قرار دارد و در پی گفت و گو با اسرائیل برای رسیدن به صلح است.

بیش از دو هفته است که حملات هوایی و زمینی اسرائیل به غزه و پرتاب راکت از غزه به اسرئیل ادامه دارد. در این مدت بر اثر حملات ارتش اسرائیل، ۶۵۰ فلسطینی کشته شدند که بیشتر آنان را غیرنظامیان تشکیل می‌دادند.

اسرائیل هم اعلام کرده است که ۳۲ سرباز آن به دنبال عملیات نظامی در غزه و سه غیرنظامی بر اثر حملات راکتی حماس کشته شده‌اند. نوار غزه در کنترل گروه حماس به رهبری خالد مشعل قرار دارد.

جمهوری اسلامی آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامگذاری کرده است و هر سال در این روز راهپیمایی برگزار می کند، و در آن شعارهایی بر علیه اسرائیل سر داده می‌شود.

XS
SM
MD
LG