لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۸

شریعتمداری: آقا از توافق هسته ای به دست آمده راضی نیست


حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان، و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این روزنامه، آیت الله علی خامنه‌ای مخالف توافقنامه هسته‌ای تنظیم شده میان ایران و قدرت‌های جهانی دانست.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در سرمقاله روز شنبه ۲۴ مرداد این روزنامه نوشت که رهبر جمهوری اسلامی از عواقب فاجعه‌آفرین توافق جامع هسته ای مطلع است. او ادامه داد: «با جرأت می‌توان گفت که ایشان به هیچ وجه از متن تهیه شده راضی نیستند.»

این برای نخستین بار است که یکی از افراد نزدیک به آیت الله خامنه‌ای آشکارا از موضع وی در مورد توافقنامه صحبت کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی شخصاً نه توافقنامه را تأیید و نه آن را رد کرده است؛ اما بارها به صراحت اقدامات گروه مذاکره کنندگان را مورد تأیید قرار داده است. اصلاح طلبان نیز معتقدند که بدون تصویب خامنه‌ای گفتگوها به سرانجام نمی‌رسید.

در روزهای آینده شورای عالی امنیت ملی این توافقنامه را مورد بررسی قرار خواهد داد. کشمکش بر سر لزوم بررسی آن در مجلس شورای اسلامی نیز همچنان ادامه دارد. شریعتمداری در بخش دیگری از سرمقاله خود این توافقنامه را مغایر با اصول و مبانی اسلام و انقلاب و موجودیت نظام دانست و خواستار رد آن از سوی نهادهای مسئول شد.

این در حالیست که پیشتر مقامات وزارت خارجه ایران از جمله محمد جواد ظریف و عباس عراقچی، بارها بر اطلاع رهبر جمهوری اسلامی از جزئیات مذاکرات و تعیین خطوط قرمز توسط او سخن گفته بودند.

XS
SM
MD
LG