لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۳

۱۵ نفر از ناظم آزار دهنده جنسی دانش آموزان شکایت کردند؛ دبیرستان شاید تعطیل شود


فیلمی از ناظم این مدرسه پخش شده که در آن جزئیاتی از آزار جنسی دانش آموزان گفته شده است.
فیلمی از ناظم این مدرسه پخش شده که در آن جزئیاتی از آزار جنسی دانش آموزان گفته شده است.

سه روز بعد از افشاگری ها درباره آزار جنسی دانش آموزان در یکی از مدارس غرب تهران، مقام های قضایی اعلام کرده اند دست کم ۱۵ نفر از این ناظم شکایت کرده اند و شکایت های بیشتری اعلام خواهد شد.

همزمان، حسین بزرگ زاده، مشاور و بازرس ویژه وزارت آموزش و پرورش گفت: بازجویی از ناظم متخلفی که به آزار و اذیت دانش‌آموزان اقدام کرد در حال انجام است و این روند تا یک‌شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

روز دوشنبه ۷ خرداد، فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ناظم یک دبیرستان در غرب تهران در محاصره مقام های مدرسه و خانواده دانش آموزان اعتراف می کند که برای دانش آموزان فیلم های پورنوگرافی پخش کرده و آنان را آزار جنسی داده است.

این افشاگری بعد از آن روی داد که اولیای دانش آموزان متوجه پرخاشگری و عصبی شدن فرزندان شان در هفته های قبلی شده بودند و بعد از مراجعه آنها به دکتر، جزئیاتی از رفتار ناظم را بیان کردند. ​به گفته پدر یکی از دانش آموزان، یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستهجن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه‌ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است.

این رویداد در دبیرستان پسرانه دکتر معین در ناحیه دو شهر تهران رخ داده است.

بعد از افشاگری‌ها، این موضوع ابتدا انکار شد، اما مسئولان وزارت آموزش و پرورش خیلی زود آزار جنسی دانش آموزان را تایید کردند و حتی رهبر جمهوری اسلامی ایران در دستوری خواستار تسریع در رسیدگی به این پرونده شد.

وزارت آموزش و پرورش می گوید بعد از اطلاع، فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی و مدیر مدرسه نیز عزل شد اما جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می گوید این اقدام کافی نیست و باید مجتمع غیر انتفاعی دکتر معین منحل شود.

اولیای دانش‌آموزان می‌گویند هم اکنون بچه‌ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده‌اند. در برخی از خبرها تعداد این دانش آموزان ۱۷ نفر و در گزارش های دیگری بیش از ۳۰ نفر اعلام شده و سمت مسئول متخلف نیز مربی یا معاون پرورشی دبیرستان عنوان شده است.

در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از آزار جنسی دانش آموزان تهرانی توسط مربیان مرد منتشر شده است. همچنین انتشار گزارشی از آزار جنسی قاریان جوان توسط سعید طوسی، مربی و قاری قرآن مرتبط با دفتر آیت الله خامنه ای خبرساز شد.

سعید طوسی با وجود مدارک و شواهدی که خانواده‌های قاریان نوجوان به صدای آمریکا ارائه دادند، از سوی دادگاه تبرئه شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG