لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۴

دستور خامنه‌ای برای محاکمه سریع معاون مدرسه متهم به آزارجنسی؛ ادامه سکوت درباره پرونده سعید طوسی


رهبر جمهوری اسلامی ایران در فرمانی که سه شنبه شب از رسانه های دولتی پخش شد، به رئیس قوه قضائیه ایران دستور داد بعد از محاکمه، «در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان اجرا شود.» واکنش وی به انتشار خبری درباره معاون یک دبیرستان در تهران است که به آزار جنسی گسترده دانش آموزان متهم شده است.

دستور آیت الله خامنه ای در حالی است که در چند سال اخیر، اتهامات پیرامون یکی از نزدیکان وی نه تنها با چنین دستور مشابهی مواجه نشده است، بلکه اعضای ارشد بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران از اختیارات خود برای توقف رسیدگی پرونده شاکیان سعید طوسی، قاری قرآن بیت رهبری، استفاده کرده اند.

دو سال پیش برنامه صفحه آخر صدای آمریکا در گزارش هایی خبر داد، محمد گندم نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبری، بعد از چند سال با شکایت والدین برخی از قاریان نوجوان، به آزار جنسی آنها متهم شد. اگر چه پس از دو سال رسیدگی در سال ۹۴ با پیگیری‌های خانواده‌ها رسیدگی به پرونده جدی شد و قاضی حکم به ۴ سال زندان برای این قاری نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی داد، اما در نهایت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دی ماه امسال حکم برائت سعید طوسی را صادر کرد.

در این بین، با وجود اظهارنظرهای مختلف مقام های قضایی مبنی بر وجود پرونده سعید طوسی و شکایت والدین قاریان نوجوان، آیت الله خامنه ای هرگز به قوه قضائیه دستور رسیدگی قاطع به این پرونده بدون در نظر گرفتن ارتباط سعید طوسی با دفتر خود را نداد.

در دو سال اخیر، بارها قربانیان سعید طوسی مورد مزاحمت و آزار نهادهای اطلاعاتی قرار گرفتند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در روز سه شنبه ۸ خرداد کمی زودتر در خبری دیگر مدعی شده بود بر قوه قضائیه و صدا و سیما که منصوب او هستند، مدیریتی ندارد. اما عصر سه شنبه در واکنش به خبر تجاوز معاون دبیرستان در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی فوری شد.

روز دوشنبه وبسایت خبرآنلاین گزارشی از آزار جنسی دانش آموزان این دبیرستان توسط یکی از مسئولان آن منتشر کرد. به نوشته خبرآنلاین، یکی از اولیاء دانش آموزان گفته است پسر او از چند ماه پیش پرخاشگر و عصبی شده بود و پس از این که او را برای درمان پرخاشگری پیش پزشک بردند، به والدین خود گفت که چه اتفاقی در دبیرستان افتاده است.

​به گفته پدر این دانش آموز، یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستهجن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه‌ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است.

به نوشته خبرآنلاین، تصاویری که پدر و مادر دانش آموزان از این مسئول مدرسه ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد فرد یاد شده دستبند به دست و در حضور پلیس اقرار می‌کند با پخش تصاویر فیلم‌های مستهجن، بچه‌ها را تحریک به اعمال غیراخلاقی کرده است.

اولیای دانش‌آموزان می‌گویند هم اکنون بچه‌ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده‌اند. در برخی از خبرها تعداد این دانش آموزان ۱۷ نفر و در گزارش های دیگری بیش از ۳۰ نفر اعلام شده و سمت مسئول متخلف نیز مربی یا معاون پرورشی دبیرستان عنوان شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG