لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

آزار جنسی دانش آموزان دبیرستان پسرانه در تهران؛ معاون بازداشت و مدیر برکنار شد


تصویری از ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی مربوط به معاون دبیرستان که اولیای دانش آموزان از او به اتهام آزار جنسی شکایت کردند.
تصویری از ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی مربوط به معاون دبیرستان که اولیای دانش آموزان از او به اتهام آزار جنسی شکایت کردند.

در پی انتشار اخباری مبنی بر آزار و تعرض جنسی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران توسط معاون دبیرستان، آموزش و پرورش منطقه دو اعلام کرد که این فرد بازداشت شده است.

خبرگزاری‌های داخلی ایران سه شنبه ۸ خرداد گزارش دادند که مدیر آموزش‌ و پرورش منطقه ۲ تهران از بازداشت معاون و برکناری مدیر این دبیرستان خبر داده و اعلام کرده است که علاوه بر خانواده‌ها، سیستم حقوقی آموزش‌ و پرورش نیز از معاون دبیرستان شکایت کرده است.

بنا بر اعلام رئیس اطلاع رسانی آموزش و پرورش تهران، در نهایت تصمیم گرفته شده است که این مدیر به مدت دو سال از فعالیت در مدارس محروم شود و توقف فعالیت آن مدرسه نیز بررسی شود.

روز دوشنبه وبسایت خبرآنلاین گزارشی از آزار جنسی دانش آموزان این دبیرستان توسط یکی از مسئولان آن منتشر کرد. به نوشته خبرآنلاین، یکی از اولیاء دانش آموزان گفته است پسر او از چند ماه پیش پرخاشگر و عصبی شده بود و پس از این که او را برای درمان پرخاشگری پیش پزشک بردند، به والدین خود گفت که چه اتفاقی در دبیرستان افتاده است.

​به گفته پدر این دانش آموز، یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستهجن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه‌ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است.

به نوشته خبرآنلاین، تصاویری که پدر و مادر دانش آموزان از این مسئول مدرسه ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد فرد یاد شده دستبند به دست و در حضور پلیس اقرار می‌کند با پخش تصاویر فیلم‌های مستهجن، بچه‌ها را تحریک به اعمال غیراخلاقی کرده است.

اولیای دانش‌آموزان می‌گویند هم اکنون بچه‌ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده‌اند. در برخی از خبرها تعداد این دانش آموزان ۱۷ نفر و در گزارش های دیگری بیش از ۳۰ نفر اعلام شده و سمت مسئول متخلف نیز مربی یا معاون پرورشی دبیرستان عنوان شده است.

در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از آزار جنسی دانش آموزان تهرانی توسط مربیان مرد منتشر شده است. همچنین انتشار گزارشی از آزار جنسی قاریان جوان توسط سعید طوسی، مربی و قاری قرآن مرتبط با دفتر آیت الله خامنه ای خبرساز شد.

سعید طوسی با وجود مدارک و شواهدی که خانواده‌های قاریان نوجوان به صدای آمریکا ارائه دادند، از سوی دادگاه تبرئه شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG