لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

آمریکا: جمهوری اسلامی همچنان «حامی اصلی تروریسم» در جهان است


یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشهای خبرنگار صدای آمریکا درباره حضور امیرعبداللهیان در آمریکا تاکید کرد که جمهوری اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان، بازیگر اصلی بی‌ثبات‌کننده در خاورمیانه و ناقض زنجیره‌ای حقوق بشر در داخل است.

این سخنگو با بیان اینکه هیچ چیز در رویکرد آمریکا نسبت به ایران تغییر نکرده است، افزود: ایالات متحده میزبان سازمان ملل است و تعهدات خود را طبق توافقنامه مقر سازمان ملل جدی می‌گیرد.

وی ادامه داد: وزرای خارجه جمهوری اسلامی در گذشته، از جمله در دوره دولت قبلی نیز در نشست‌های وزیران سازمان ملل شرکت کرده‌اند.

این سخنگو در مورد اظهارات امیرعبداللهیان در سازمان ملل نیز گفت: «رهبری جمهوری اسلامی بارها و بارها به صراحت اعلام کرده است که آنها خواهان یک نتیجه مسالمت‌آمیز برای درگیری بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها نیستند. آنچه آنها می‌خواهند نابودی اسرائیل و ادامه حمایت از تروریسم در سراسر منطقه است.»

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست. او گفت: «ما نمی‌خواهیم درگیری بین اسرائیل و حماس گسترش یابد.»

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما از همه کشورهایی که می‌خواهند جلوی گسترش این درگیری را بگیرند، می‌خواهیم به ایران و گروه‌های نیابتی‌اش، در علنی، خصوصی و به هر وسیله‌ای بگویند: «در این درگیری جبهه دیگری علیه اسرائیل باز نکنید. به شرکای اسرائیل حمله نکنید.»

XS
SM
MD
LG