لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار اقدام عملی دولت بایدن در قبال جمهوری اسلامی شد


مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به افزایش حملات گروههای نیابتی مورد حمایت سپاه و رژیم ایران، علیه نیروهای آمریکایی از دولت جو بایدن خواست جمهوری اسلامی را به طور عملی از این اقدامات بازدارد.

او افزود: «از ۱۷ اکتبر تاکنون، نیروهای نیابتی تحت حمایت رژیم ایران حداقل ۱۶ حمله را علیه نظامیان آمریکایی مستقر در خاورمیانه انجام داده‌اند که این حملات منجر به زخمی شدن بیش از ۲۴ نفر از پرسنل آمریکایی شده است. دولت بایدن، نسبت به واکنش سریع و قاطع هشدار داده ولی من از این دولت می‌خواهم که اطمینان حاصل کند که سخنانش به عمل تبدیل می‌شود.»

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: دولت بایدن در مواجهه با تهدید ادامه تشدید تنش از سوی جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی‌اش، درباره واکنش سریع و قاطع، هشدار داده اما باید اقدامات بیشتری انجام شود تا ایران و نیروهای نیابتی آن را از ادامه به خطر انداختن مردان و زنان شجاعی که در حال خدمت هستند، بازدارد.

آقای مک‌کال روز چهارشنبه هم از همکارانش در دو حزب خواست تا قطعنامه پیشنهادی او در محکومیت اقدامات جمهوری اسلامی و حمایت از اسرائیل را تصویب کنند.

او قطعنامه پیشنهادی خود را «قطعنامه ۷۷۱» معرفی کرد و افزود: «تصویب قاطع این قطعنامه این پیام روشن را به سراسر جهان ارسال خواهد کرد که تروریست‌ها و حامیان آنها به خاطر جنایات علیه بشریت و جنایات نسل‌کشی ، پاسخگو خواهند شد.»

رئیس جمهوری ایالات متحده نیز روز چهارشنبه ضمن هشدار به «آیت‌الله»، گفت در صورت ادامه حملات ایران یا گروههای نیابتی آنها به مواضع آمریکا در خاورمیانه، جمهوری اسلامی با واکنش قطعی واشنگتن روبرو خواهد شد.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: پیام جو بایدن به جمهوری اسلامی به طور مستقیم به علی خامنه ای مخابره شده است.

XS
SM
MD
LG