لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۵

انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تایید ورود زنان به ورزشگاهها


ورود بانوان به سالن های ورزشی در ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

در حالیکه معاون وزیر ورزش از تایید آئین‌نامه حضور بانوان تماشاچی در ورزشگاهها خبرداده بود، رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا دین پرست، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور شنبه شب گفت: «شورای امنیت کشور در خصوص حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مصوبه ای نداشته است.»

این در حالیست که معاون وزیر ورزش ایران روز شنبه از تایید طرحی در شورای امنیت کشور خبر داد که این وزارتخانه برای حضور بانوان تماشاچی در ورزشگاهها تهیه کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان گفت: «آیین نامه جامع وزارت ورزش برای حضور خانواده‌ها و زنان در سالن‌های ورزشی، اواخر سال ۹۳ مورد تایید شورای امنیت کشور قرار گرفت.» به گفته احمدی، این طرح، مجموعه‌ای از ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و شرعی است، البته تنها در برخی رشته‌های ورزشی.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت که این وزارتخانه قصد دارد این طرح را امسال اجرا کند.

این خبر در حالی از سوی رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور تکذیب شد که شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهوری ایران در گفت و گو با روزنامه شرق از سالن های ورزشی که بانوان اجازه حضور در آنها را یافته اند نیز نام برده است. به گفته او، این رفع ممنوعیت شامل مسابقات والیبال، بسکتبال، تنیس، هندبال و... می شود. به گفته او زنان همچنان از تماشای فوتبال در ورزشگاه محروم هستند.

ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاهها طی سالهای اخیر اعتراضاتی را به دنبال داشت اما دولت هنگامی این مشکل را جدی گرفت که فدراسیون بین‌المللی والیبال میزبانی ایران را برای برخی از مسابقات جهانی به دلیل ممنوعیت ورود بانوان به سالن، لغو کرد.

رئیس این فدراسیون هم اسفند ماه سال گذشته از ایران خواست تا به ممنوعیت ورود تماشاچیان زن به ورزشگاهها پایان دهد.

پیش از آن، گروهی از زنان ایرانی هنگام برگزاری مسابقات جهانی والیبال در اعتراض به این ممنوعیت در مقابل ورزشگاه آزادی تهران تجمع کرده بودند.

XS
SM
MD
LG