لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۱

ایران در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان، ایتالیا را شکست داد


تیم ملی والیبال ایران با برد در مقابل ایتالیا، به یک پیروزی ارزشمند در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان دست یافت.

ملی‌پوشان والیبال ایران در نخستین بازی خود در قهرمانی مردان جهان در کراکف لهستان، روز یکشنبه موفق شدند تیم پرافتخار ایتالیا را با نتیجه ۳-۱ شکست دهند.

ایتالیا، قهرمانی ۳ دوره مسابقات قهرمانی مردان جهان، نایب قهرمانی ۵ دوره المپیک، قهرمانی و نایب قهرمانی ۱۱ دوره لیگ جهانی والیبال را در کارنامه خود دارد. تیم ایران در آخرین دیدار خود مقابل ایتالیا، از این تیم در دیدار رده بندی لیگ جهانی والیبال شکست خورده بود.

ایران با یک شروع بسیار خوب موفق شد ست اول را با نتیجه ۲۵-۱۶ به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم اما این ایتالیا بود که نتیجه ۲۳ – ۲۵ را به سود خود ثبت کرد. والیبالیست‌های تیم ایران در ست‌های سوم و چهارم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند تا در نهایت سه بر یک تیم پیروز این مسابقه باشند.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پیش از اعزام به این مسابقات گفته بود که تیم ایران خسته است و نباید انتظار داشت که نتایج خیره کننده‌ای به دست بیاورد. معروف با اشاره به اردوی سنگین و طولانی تیم ایران در آمریکا، گفته بود که چندان به گرفتن نتایج خوب در جام جهانی والیبال امیدوار نیست.

با این وجود تیم ایران با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، عادل قائمی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف مقابل ایتالیا قرار گرفت و یک برد ارزشمند به دست آورد. شهرام محمودی، آرمین تشکری، مهدی مهدوی و میلاد عبادی پور نیز از بازیکنان ذخیره‌ای بودند که برای دقایقی از بازی به میدان رفتند.

برد ایران مقابل ایتالیا از آن رو بسیار ارزشمند است که در صورت رودر رو شدن این دو تیم در مرحله بعدی، به خاطر این برد در مرحله مقدماتی، بدون برگزاری مسابقه یک برد دیگر برای ایران ثبت خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در لهستان، با تیم‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، بلژیک و پورتوریکو هم گروه است. ایران در بازی بعدی خود باید روز سه‌شنبه مقابل تیم آمریکا، قهرمان لیگ جهانی والیبال قرار بگیرد. آمریکا در بازی نخست خود بلژیک را با نتیجه ۳ – ۲ شکست داد.

این مسابقات در چهار گروه شش تیمی برگزار می‌شود و از هر گروه چهار تیم صعود خواهد کرد. در مرحله بعد، تیم‌ها در دو گروه ۸ تیمی مسابقه خواهند داد اما تیم‌هایی که در مرحله مقدماتی با هم بازی کرده‌اند، دیگر دیدار نمی‌کنند و نتیجه مرحله مقدماتی ثبت خواهد شد.

XS
SM
MD
LG