لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

برد تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار تدارکاتی مقابل آمریکا


عکس آرشیوی از دیدارهای پیشین تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا
عکس آرشیوی از دیدارهای پیشین تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار تدارکاتی خود مقابل تیم ملی آمریکا، موفق شد این تیم را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

تیم ایران در این بازی بیشتر به بازیکنان اصلی خود میدان داد و در ست پایانی، از ترکیب اصلی خود بهره برد تا پس از دو شکست در بازی‌های تدارکاتی و دوشکست در بازی های جهانی، بتواند بر آمریکا غلبه کند.

تیم‌های ملی آمریکا و ایران که خود را برای دیدارهای جهانی والیبال در لهستان آماده می‌کنند، در یک اردوی تدارکاتی در ایالت کالیفرنیا حاضر شده‌اند تا ۴ دیدار دوستانه مقابل هم برگزار کنند. دو دیدار نخست این دوتیم به نفع تیم ایالات متحده به پایان رسید.

تیم ایران در بازی سوم، ست‌های اول و سوم بازی را واگذار کرد اما سرانجام موفق شد بازی را با نتایج ۲۵- ۲۷ ، ۲۵ - ۲۰ ، ۲۴ -۲۶ ، ۲۶ - ۲۴ و ۱۵ - ۹ به سود خود به پایان ببرد.

اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی ایران در گفت و گو با علی عمادی، خبرنگار ورزشی بخش فارسی صدای آمریکا، گفت که اگر چه شاگردانش موفق شدند بازی را از آمریکا ببرند اما او راضی نیست چون در بیشتر زمان بازی از بازیکنان اصلی خود استفاده کرده است.

تیم ملی والیبال آمریکا در بیشتر دقایق بازی از ترکیب دوم خود استفاده کرد.

مربی تیم ایران در این دیدار بر خلاف دیدارهای اصلی به تمام بازیکنان اصلی خود نظیر، موسوی، معروف، تشکری و امیر غفور میدان داد.

اگر چه کواچ از بازی تیم خود راضی نبود اما یکی از پیشکسوتان تیم ملی والیبال آمریکا که در سالن حاضر بود به صدای آمریکا گفت که بسیار خوشحال است که می‌بیند تیمی مثل ایران مقابل آمریکا قرار گرفته و این چنین هجومی و با انگیزه بازی می‌کند.

داستین کورات علی عمادی گفت که تیم ایران مدرن، تهاجمی و رو به جلو بازی می‌کند و به نظر او تیم آینده‌داری است.

دیدار دو تیم اگر چه دوستانه بود اما در بیشتر دقایق بازی، سرشار از هیجان و افت و خیزهای فراوان بود به طوری که بازیکنان دو تیم پس از رد و بدل کردن مداوم توپ، از اینکه امتیازی کسب کرده بودند به شدت به هیجان می‌آمدند.

محمد رضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال تیم ملی ایران در پایان بازی به صدای آمریکا گفت که برای فدراسیون والیبال ایران، برد و باخت در این دیدارها مهم نیست چرا که فدراسیون به دنبال آماده سازی تیم برای رقابت‌های آینده است.

داورزنی گفت: «تیم ما رقابت‌های مهم جهانی و آسیایی را پیش رو دارد و ما تلاش داریم بعد از کسب مقام چهارمی جهان در بازی‌های لیگ جهانی، این جایگاه والیبال ایران را حفظ کنیم.»

این نخستین برد تیم ملی ایران، بعد از درگذشت مربی جوان این تیم، حسین معدنی، بود.

تیم ایران آخرین دیدار خود مقابل تیم ملی ایالات متحده را روز یکشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۵:۲۰ دقیقه به وقت تهران، برابر با شنبه ۶ اوت، ساعت ۶ عصر به وقت کالیفرنیا، در شهر ارواین برگزار می‌کند.

XS
SM
MD
LG