لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۶

تیم ملی والیبال ایران، در اولین دیدار تدارکاتی مقابل آمریکا شکست خورد


عکس آرشیوی از دیدارهای پیشین تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا

تیم ملی والیبال ایران که برای برگزاری یک اردوی تدارکاتی به آمریکا سفر کرده است، در نخستین دیدار خود مقابل تیمی ملی آمریکا، شکست خورد.

تیم ایران ۶:۳۰ بامداد یکشنبه به وقت تهران (شنبه شب به وقت آمریکا)، در شهر لس‌آنجلس رو در روی قهرمان لیگ جهانی والیبال قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک نتیجه را به میزبان واگذار کرد.

دو تیم والیبال ایران و آمریکا خود را برای رقابت‌های جهانی لهستان که ماه آینده برگزار می‌شود، آماده می‌کنند. تیم ایران موفق شد در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال، که تیرماه گذشته به پایان رسید، به مقام چهارم برسد. آمریکا در این رقابت‌ها اول شد.

دیدار دوستانه ایران و آمریکا در حالی برگزار شد که مربیان دو تیم ترجیح دادند به بازیکنان ذخیره و کم‌تجربه خود نیز میدان دهند. از این رو در تیم ایران بازیکنانی نظیر مهدوی، میرزاجانپور و فائزی برای اولین بار به طور کامل در زمین حضور داشتند.

همان طور که پیش‌بینی می‌شد بیشتر سکوهای سالن برگزاری مسابقه را تماشاچیان ایرانی ساکن آمریکا پر کرده بودند و تیم ایران را تشویق می‌کردند.

بازیکنان تیم ایران که سوگوار از دست دادن حسین معدنی، مربی جوان خود بودند، در این دیدار با لباس مشکی مقابل آمریکای سفیدپوش قرار گرفتند.

تیم ایران در اگر چه در ست‌های اول و دوم بازی برابر و پایا پایی را به نمایش گذاشت اما این ست‌ها را با نتیجه ۲۵ بر ۲۷ و ۲۱ بر ۲۵ به آمریکا واگذار کرد. ایران توانست ست سوم را در یک رقابت فشرده، ۲۹ بر ۲۷ به سود خود پایان دهد اما سرانجام این آمریکا بود که با برد ۲۵ بر ۱۸ در ست چهارم، توانست با نتیجه ۳ بر یک برنده این بازی شود.

تیم ملی والیبال ایران قرار است سه دیدار دیگر مقابل آمریکا برگزار کند. دیدار بعدی دو تیم روز چهارشنبه، ۱۳ اوت ساعت ۱۰ شب به وقت واشنگتن، برابر با پنجشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۶:۳۰ صبح به وقت ایران برگزار می‌شود. این دیدار نیز مانند دیدار نخست، به طور زنده از بخش فارسی تلویزیون صدای آمریکا پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG