لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۲

تیم ملی فوتبال ایران وارد اتریش شد


علی جنتی وزیر ارشاد ایران در همایش حمایت از تیم ملی فوتبال ایران - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
علی جنتی وزیر ارشاد ایران در همایش حمایت از تیم ملی فوتبال ایران - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ایران پس از گذشت سه روز از آغاز اردوی آماده سازی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در تهران، روز دوشنبه وارد اتریش شدند تا تمرینات خود را در آن کشور اروپایی ادامه دهند.

به گزارش وبسایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران، کاروان تیم ملی پس از ورود به وین، با اتوبوس به سمت محل اقامت خود در شهر والترسدورف حرکت کردند. والترسدورف در یک منطقه کوهستانی واقع شده است.

دوشنبه هفته گذشته، کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبالی ایران، اسامی ۲۸ بازیکن را برای شرکت در اردوی تيم ملی اعلام کرد. تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین حضورش در مسابقات جام جهانی فوتبال، با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی هرزگوین در گروه F جدول بازی ها که از روز ۲۲ خرداد ماه (۱۲ ژوئن) در برزیل آغاز خواهد شد، بازی خواهد کرد.

پیش از این، مراسمی با عنوان «همبستگی در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران» در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، در شمال تهران برگزار شد که در آن، از ترانه مخصوص تیم ایران، به خوانندگی احسان خواجه‌ امیری، و همچنین از فرش جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم، از «کره فرش» جام جهانی فوتبال، توپ فوتبال سوزن‌ دوزی‌ شده، توپ فوتبال ملیله ‌کاری‌ شده و چند اثر هنری دیگر که در حمایت از تیم ملی ایران تهیه شده اند، رونمایی شد.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران در این مراسم گفت امروز ما شاهد هنرهای بزرگی هستیم که تعدادی از هنرمندان کشور با عشق و علاقه و زحمت چند ساله خلق کرده‌اند. وی در ادامه گفت «همه باید دست به دست هم دهیم تا هنرمندی بچه‌های ایران را در برزیل نشان دهیم.»

به گزارش وبسایت رسمی فدراسیون فوتبال، در خلال صحبت‌های کفاشیان، کارلوس کی ‌روش و بازیکنان تیم ملی ایران هم وارد سالن شدند و پیش از ترک ایران، در این مراسم شرکت کردند.

ایسنا روز یکشنبه در گزارشی از آخرین تمرین تیم ملی فوتبال در تهران پیش از آغاز جام جهانی در برزیل، از قول کی ‌روش نوشت: «حرکت ما رو به جلو است ... با وجود عواملی که می‌خواهند به کارمان خدشه وارد کنند، ما روی کارمان تمرکز می‌کنیم.»

آقای کی روش در باره عواملی که به گفته او می خواهند در کار تیم ملی خدشه وارد کنند، توضیحی نداد.
XS
SM
MD
LG