لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۲

چمدان‌های اعضای تیم ملی فوتبال ایران در سفر به لبنان خبرساز شد


تیم ملی فوتبال ایران در فرودگاه لبنان
تیم ملی فوتبال ایران در فرودگاه لبنان

تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه در حالی برای بازی مقابل تیم ملی لبنان وارد این کشور شد که تعداد زیاد چمدان‌های بازیکنان و سایر اعضای تیم ایران خبرساز شد.

علاوه بر واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به تصاویر منتشر شده، وزیر کشور لبنان نیز از سازمان امنیت فرودگاه بیروت خواست درباره این موضوع تحقیق کند و گزارش دقیقی را ارائه کند.

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان همچنین گفت درباره انجام نشدن مراحل بازرسی چمدان‌ها در بدو ورود به محوطه فرودگاه، نامه‌ای به سازمان امنیت فرودگاه ارسال کرده است.

در حالی که بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان روز پنجشنبه به سود ایران پایان یافت، ماجرای چمدان‌های فوتبالیست‌های ایرانی همچنان مورد بحث است.

توجه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی به تعداد این چمدان‌ها، بیشتر از هر چیز دیگر ناشی از سابقه مقامات جمهوری اسلامی در جابه‌جایی اقلام غیرقانونی با استفاده از چمدان‌های مسافران است.

محمود الزهار از اعضای ارشد حماس روز یکشنبه هفتم دی در گفت‌وگو با العالم، شبکه عرب‌زبان تلویزیون حکومتی ایران، جزئیات دریافت ۲۲ میلیون دلار پول نقد از قاسم سلیمانی را افشا کرد و گفت که قرار بود مبلغ بیشتری دریافت کنند اما فقط ۹ نفر بودند و «هر چمدان ۴۰ کیلوگرم گنجایش داشت».

همچنین برخی رسانه‌ها، از جمله روزنامه نیویورک‌ تایمز، گزارش داده‌اند که اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران متهم است بمبی را که قرار بود از آن در یک عملیات تروریستی در تجمع اعضای سازمان مجاهدین خلق در سال ۹۸ استفاده شود، در چمدان دیپلماتیک خود جاسازی و به اروپا انتقال داده بود.

XS
SM
MD
LG