لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

هرانا: فرد سیلی‌ زننده به استاندار آذربایجان شرقی برای «اعتراف اجباری» تحت فشار است


آرشیو
آرشیو

بنا بر اعلام ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، فردی که به استاندار سپاهی آذربایجان شرقی سیلی زده بود، برای «اعتراف اجباری» تحت فشار و مورد «ضرب و شتم» قرار گرفته است.

هرانا به نقل از یک منبع آگاه که نام او را فاش نکرد نوشته است، به پرونده ضارب که یک «سرهنگ سپاهی» است در دادسرای نظامی رسیدگی می‌شود و با وجود تعیین وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، مقامات از سپردن وثیقه و آزادی او جلوگیری می‌کنند.

بنا بر این گزارش، منبع آگاه از قول متهم ادعا کرده که سیلی زدن او به صورت استاندار انگیزه فردی نداشته، بلکه اعتراض به انتصاب فردی بوده که «از نظر وی به فساد مالی و اخلاقی آلوده است.» هرانا نوشته است ضارب تحت فشار است تا انگیزه خود را از سیلی زدن به استاندار «شخصی» اعلام کند.

برخی رسانه های داخل ایران ادعا کرده اند ضارب به این دلیل به استاندار سیلی زده که از اینکه یک مرد به همسر او واکسن کرونا تزریق کرده، عصبانی بوده است.

مراسم معارفه عابدین خرم، استاندار جدید آذربایجان شرقی که از فرماندهان سپاه پاسداران است، روز شنبه اول آبان و پس از آن که یکی از حاضران در محل سخنرانی به صورت او سیلی زد به تنش کشیده شد.

به گزارش رسانه ها، فردی که به عابدین خرم سیلی زد از نیروهای سپاه پاسداران است؛ اما گزارش‌ها در مورد این که او در حال حاضر در سپاه فعالیت دارد یا این که بازنشسته شده، متناقض است.

خبرگزاری فارس نام فرد ضارب را «علیزاده» و از کارکنان نیروهای مسلح معرفی کرد و سپاه عاشورا نیز طی بیانیه‌ای رفتار سیلی‌زننده را «سخیف و دون شأن» دانست.

استاندار جدید آذربایجان شرقی، بعد از جلسه معارفه و در توضیح سیلی خوردن خود گفت: «در خدمتگزاری راسخ‌تر خواهم شد.»

XS
SM
MD
LG