لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

ماجرای تجاوز یک مجرم سابقه‌دار به پسران نوجوان در شوشتر


عکسی از فرد متجاوز به پسران نوجوان در شهر «شوشتر»
عکسی از فرد متجاوز به پسران نوجوان در شهر «شوشتر»

یک روزنامه‌نگار از تجاوز یک مجرم سابقه‌دار به پسران نوجوان در شهر شوشتر، واقع در استان خوزستان، خبر داده است.

مسیح علینژاد روزنامه نگار و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا، اعلام کرده است که فیلم‌هایی را از تجاوز فردی به پسران نوجوان ۱۲، ۱۳ ساله دریافت کرده که «بسیار هولناک» است.

او در کانال تلگرامی خود نوشت: «احمد تن‌تن» مجرم و اوباش سابقه‌دار «شوشتر» که پیش از این بارها زندانی شده بود، آخرین بار به واسطه یکی از بستگانش آزاد شد. فردی که این اوباش سابقه‌دار را آزاد کرده است، از یک خانواده پر نفوذ در شوشتر است.

بر اساس گزارش هایی که به دست این روزنامه‌نگار رسیده است، این مجرم بعد از آزادی به همراه دو نفر از دوستانش به پسران نوجوان ۱۲ و ۱۳ ساله تجاوز کرده و از قربانیان در حال تجاوز، فیلم گرفته است.

گفته می شود متجاوز با این فیلم‌ها قربانیان را تهدید کرده بود که اگر موضوع را به خانواده‌ها اطلاع دهند، این فیلم‌ها را منتشر خواهد کرد.

مسیح علی‌نژاد اعلام کرده است در فیلم‌هایی که به دستش رسیده، چهار پسر نوجوان مورد تجاوز قرار گرفته اند، اما گمان می‌رود که تعداد قربانیان بیشتر از چهار نفر باشند.

همچنین گزارش شده که این فیلم‌ها به دست برخی از خانواده قربانیان رسیده است، اما آنها غیر از متجاوز، از طرف پلیس هم تهدید شده‌اند که حق رسانه‌ای کردن این مساله را ندارند، در غیر‌ این‌ صورت با آنها بر خورد قضایی خواهد شد.

مسیح علی‌نژاد در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا جزئیات بیشتری از این حادثه را تشریح کرد:

گفته می شود، قربانیان از خانواده‌‌های بی‌بضاعت شوشتر هستند و امکان دسترسی به وکیل را هم ندارند. آنها نگران هستند که طرح شکایت‌شان باعث شود، متجاوز یک بار دیگر بعد از آزادی از کودکان قربانی و خانواده‌هایشان انتقام بگیرد.

به نظر می‌رسد خانواد‌ه‌ این متجاوز تلاش دارند که با مدارک پزشکی و‌گواهی اختلالات روانی پرونده را مختومه کنند.

همچنین شاهین صمدپور، مستندساز و گزارشگر اجتماعی در ایران، این خبر را تایید کرده و در صفحه اینستاگرامش از دستگیری فرد متجاوز خبر داده است. گزارش‌های دیگر نیز حاکی از بازداشت این مجرم در هفته گذشته است.

اما انتشار این خبر واکنش‌های بسیاری در توئیتر به همراه داشت. بسیاری از کاربران با هشتگ «تجاوز به کودکان شوشتر» این حادثه را با پرونده آزار جنسی «سعید طوسی» قاری قرآن نزدیک به بیت رهبری جمهوری اسلامی مقایسه کردند.

یک کاربر نیز از «لاپوشانی» و «چشم‌پوشی» دستگاه‌های امنیتی و قضایی در رابطه با این جرایم انتقاد کرد:

جمهوری اسلامی در رسیدگی به پرونده‌های تجاوز جنسی به کودکان سابقه‌ خوبی ندارد؛ از جمله در پرونده آزار جنسی «محمد گندم نژاد طوسی»، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبری که بعد از چند سال با شکایت والدین برخی از قاریان نوجوان، به آزار جنسی آنها متهم شد.

اگر چه پس از دو سال رسیدگی به پرونده طوسی در سال ۹۴ با پیگیری‌های خانواده‌ها جدی شد و قاضی حکم به ۴ سال زندان برای این قاری داد، اما در نهایت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دی ماه ۹۶ حکم برائت سعید طوسی را صادر کرد.

در خردادماه نیز معاون یک دبیرستان در تهران به آزار جنسی گسترده دانش آموزان متهم شد. این بار رهبر ایران در فرمانی به رئیس قوه قضائیه دستور داد بعد از محاکمه، در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان پرونده اجرا شود.

واکنش آیت‌الله خامنه‌ای در حالی بود که در چند سال اخیر، اتهامات پیرامون یکی از نزدیکان او، نه تنها با چنین دستور مشابهی مواجه نشد، بلکه اعضای ارشد بیت رهبر جمهوری اسلامی از اختیارات خود برای توقف رسیدگی پرونده شاکیان سعید طوسی استفاده کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG